Юрген Клопп дав найнезвичніше інтерв'ю: про Brexit, Меркель, англійців і свою перемогу на виборах в Німеччині

Світовий футбол 29 Квітня, 17:44 1036
Юрген Клопп дав найнезвичніше інтерв'ю: про Brexit, Меркель, англійців і свою перемогу на виборах в Німеччині
Головний тренер «Ліверпуля» Юрген Клопп поділився з виданням The Guardian своїми політичними поглядами.

Brexit зло

Це помилкове рішення, яке пригнічує. Коли екс-Прем'єр Девід Кемерон оголосив референдум з питання виходу Великобританії з ЄС, я подумав, що це не повинно було відбутись. Люди не можуть вирішувати такі важливі речі в голосуванні, адже ніхто з тих, хто йшов кинути свій листок в урну, поняття не мав, до чого призведе його голос. Це занадто серйозна річ.

51,9% людей проголосували за Brexit, але вони швидко зрозуміли, як ними маніпулювали під час виборчої кампанії. Вони дуже гучно говорять про це. Тому, на мій погляд ми повинні ще раз добре над цим задуматись. Вихід Британії з Євросоюзу не принесе нікому нічого доброго.

Після того, як впав фунт і британці відчули це на власній шкірі, думаю, результат голосування був би іншим. Люди їдуть на канікули в Іспанію і нарікають на дорогі ціни. А чому так є? Бо через Brexit їхні гроші впали в ціні. ЄС – не ідеальний, але це найкращий політичний проект, який ми мали. Історія показал: якщо ми разом, можемо вирішити будь-які проблеми. Не було ситуацій, коли розділ давав успіх.

Нова і вища Берлінська стіна

Якщо запитаємо частину німецького суспільства, то почуємо про необхідність збудувати 4-метрову нову Берлінську стіну, ще вищу, ніж попередня, яка зупинить іноземців. Але це не значить, що всі німці цього прагнуть. Мої земляки – у важкій ситуації. Канцлер Ангела Меркель також. Багато європейських країн хочуть, щоб саме Німеччина вирішила проблему біженців. Сама. Тому згодом частина нашого суспільства і говорить про стіну.

Юрген Клопп, політика, стати лікарем, Brexit, Німеччина

Європа стала досить дивною в останні роки. Я люблю їздити на лижі в Австрію, але її влада випихає емігрантів до нас замість того, щоб допомогти їм.

Виграти вибори в Німеччині?

Можливо, у 2004-му я міг стати мером Майнца. Однак у мене немає жодних здібностей у цій сфері. Я просто хотів би, щоб політики говорили, як нормальні люди. Треба дбати про добрих політиків, бо їх небагато.

Хмм. В Ангели Меркель 2 тижні відпустки на рік, а це менше, ніж в мене. А коли навіть виїжджає кудись на канікули, всі і так за нею стежать. Потім з'являються фото, як вона мандрує в горах. Тому я не маю наміру посягати на її місце. Якщо серйозно, то вона дійсно прекрасно виконує свої обов'язки, а це дуже важка і неприємна робота, за яку платять не так добре, як за тренерську. Політика мене цікавить, навіть затягує, але я не бажаю покидати світ футболу. Це мій світ і моя пристрасть.

У мене є цей синдром допомоги іншим. Я дійсно турбуюсь про людей і почуваюсь відповідальним майже за все. Колись навіть думав стати лікарем, але для всіх людей, які могли б опинитись під моїм хірургічним ножем, вийшло краще, що я цього не зробив (сміється, – прим. Футбол 24). Хоча було дійсно близько.

Англійські футболісти

Якщо у мене буде 2 гравці з однаковим потенціалом, один з яких буде англійцем, а інший іноземцем, то я оберу того, хто походить звідси. Це дуже природньо. Саме британці найкраще знають місцеву культуру, історію клубу та емоційно пов'язані з Ліверпулем. Як і в житті, тут потрібна рівновага. Той же Роберто Фірміно має серце Ліверпуля. Та мені подобається, що у нас і Тоттенхема багато гравців збірної Англії.