«Карпати» не мають претензій до «Динамо» та «Шахтаря»

Динамо Київ 4 Травня, 14:36 581
«Карпати» не мають претензій до «Динамо» та «Шахтаря»
Керівництво «Карпат» не має претензій до «Динамо» і «Шахтаря», з юнацькими командами яких зловмисники пропонували львів'янам зіграти договірні матчі.

Повідомлення про те, що в матчах молодіжних чи юніорських команд відбувається «щось дивне» вже давно перестали усіх дивувати. Доходить і до того, що матчі просто не завершуються – тренери і президенти забирають дітей з поля. Федерація ламає голову – як вивести на чисту воду тих, хто спокушаючи молодих гравців, підводить їх під «футбольний монастир», а також що робити із тими, хто провинився. До останнього моменту практично нікого не вдалося упіймати «за руку». Аж раптом телеканал ZIK та ФК «Карпати» розірвали медійний простір. Спробу ймовірного злочину викрито і ймовірних злочинців затримано. Кращого подарунку для ФФУ і не придумаєш...

Усе почалося трохи раніше, коли одному з гравців «Карпат» U-19 почали надходити цікаві пропозиції – треба допомогти зіграти так, як комусь необхідно, а за це будуть серйозні, як для юніорів, фінансові бонуси. Спершу йшлося про матч юніорського чемпіонату «Динамо» – «Карпати», що відбувся тиждень тому в Києві. Просто так відмовитися було нереально – погрожували, що якщо команда не пристане на пропозицію, то завершить гру без двох своїх виконавців. Карпатівець все ж ризикнув і відмовився – Харжевський та Панчишин побачили перед собою червоні картки. Не виключено, що це банальний збіг обставин, адже львівська команда на момент першого вилучення вже програвала 3:1.

Перед наступним матчем, тепер вже проти «Шахтаря», ситуація повторилася. Знову пішли пропозиції зіграти фіксовано. Погрози були ідентичні – пенальті, червоні картки тощо. Карпатівці відмовили і цього разу. Однак про цю ситуацію вже знали керівництво та служба безпеки ФК «Карпати», які спільно із правоохоронними органами, провели спецоперацію на місці. Тих, хто намагався передати готівку гравцям «Карпат» було затримано, а зафіксувати усе на відео допомогли випадкові очевидці цієї події.

Ясна річ, про все, що відбувається, «зелено-білі» сповістили Федерацію окремим листом, в якому вказали необхідну інформацію.

«Насамперед, хочу наголосити, що ФК «Карпати» не має жодних претензій ані до ФК «Динамо», ані до ФК «Шахтар», оскільки вони, так само, як і наші команди, грають в футбол. Ми виховуємо не просто футболістів, а свідомих громадян, патріотів свого клубу та країни. Допоки я в «Карпатах», зроблю все для того, щоб жоден наш гравець, жодна наша команда не грала за чужими правилами. Бо правила в нас свої – якщо наші вихованці навіть не стануть професійними футболістами, то принаймні залишаться порядними людьми» – підсумуваввіце-президент ФК «Карпати» Олег Смалійчук.