«Динамо» - «Шахтар»: суддівський аналіз

Динамо Київ 10 Травня, 12:54 758
«Динамо» - «Шахтар»: суддівський аналіз
Суддівський аналіз фінального матчу Кубка України від Мирослава Ступара.
- Комітет арбітрів не помилився з призначенням бригади. Власне, ми теж прогнозували успішну роботу Юрія Можаровського – і не помилилися. З цим і вітаємо футбольну громадськість, - взяв слово Мирослав Іванович. - Можаровський добре підготувався до гри, вивчив стиль команд, поведінку футболістів. Можаровський приділив належну увагу зазвичай «проблемним» для арбітражу футболістам (на кшталт Гармаша, Фреда, Степаненка, Бєсєдіна). Суддя був сконцентрованим і уважним, вчасно виносив попередження, які були вагомими і без яких футболісти не могли обійтися.

Свої карточки отримали і Гармаш, і Фред, і Степаненко, і Бєсєдін. Все закономірно. Було помітно, що Можаровський не був налаштований за кожне порушення правил виносити попередження, до чого схильні деякі інші вітчизняні арбітри. Юрій застосовував також превентивні методи. Це давало свій результат. Впродовж першого тайму команди заробили лише по одній жовтій карточці. Варто виділити позитив: вміння контролювати гру убезпечило матч від виникнення конфронтацій, які часто мають місце в протистояннях «Динамо» і «Шахтаря», - сказав екс-арбітр ФІФА.

- Відзначу також успішну роботу асистентів. «Динамо» завдяки підключенню Бурди на 8-й хвилині забило гол, але Сергій Беккер чітко зреагував на офсайд. Так само вправно розібрався і Войтюк, коли Бєсєдін отримав передачу на хід і вискакував на ворота «Шахтаря», а асистент уловив тонкий момент відсутності положення «поза грою». Зауважу, що впевненість арбітра передавалася і асистентам, які жодного разу Можаровського не підвели, - підсумував Мирослав Ступар.