Ігор Шуховцев: «Гол від Ракицького для Бойка – удар нижче пояса»

Динамо Київ 10 Травня, 16:20 737
Ігор Шуховцев: «Гол від Ракицького для Бойка – удар нижче пояса»
Екс-голкіпер «Маріуполя», «Зорі» та ряду інших клубів, проаналізував результативний ляп свого колеги у фіналі Кубка України «Динамо» – «Шахтар» (0:2).

– Гол, який пропустив Бойко від Ракицького… Прокоментуйте, будь ласка, дії голкіпера Динамо у цьому епізоді.

– Напевно, кожен із нас, голкіперів, потрапляв у схожі ситуації і пропускав такі м’ячі. Це – удар нижче пояса. Коли грають два топові суперники, нерв матчу завжди зашкалює. У будь-якого голкіпера – досвідченого чи не дуже – наявний такий нерв. Бажання Бойка врятувати команду у цьому епізоді, зіграти на випередження, «прочитати», зіграло з ним жарт, спантеличило його.

Потрібно враховувати специфіку удару Ракицького. Він пробиває сильно, після чого м'яч у польоті змінює траекторію. На відеоповторі це чітко видно. Денис зробив неправильний крок, а для голкіпера це дуже багато вирішує – і на полі, і в житті. Прикладів – дуже багато. Наприклад, як Шевченко забивав – ви пам'ятаєте, кому…

Дуже неприємний епізод. Тому відповім так: бажання врятувати дезорієнтувало Дениса, він зробив зайвий крок. Цього виявилося достатньо для пропущеного голу, - говорить Шуховцев football24.ua.

– Ви також отримували такі м’ячі у власні ворота? Можливо, навіть від Ракицького?

– Від Ракицького – ні. Пригадую, схожий гол мені забив Ребров, ще коли я грав за Іллічівець. Пішов читати епізод, а він дав у «дев'ятку». У кожного голкіпера – сто відсотків – є такі дошкульні м’ячі, коли підводиш команду і себе. Я розумію Дениса – ситуація кепська. Переповнений стадіон, рідна йому арена…

Мені дуже сподобалася вчорашня гра. Коли рахунок став 2:0, пішов красивий футбол. Динамо дуже гідно виглядало. І якби хлопці були трохи фартовішими при завершенні атак, я навіть не знаю, з яким рахунком завершився б матч. А найбільше мені сподобалася атмосфера на Дніпро-Арені. Приємно, коли в Україні оживає серйозний інтерес глядача до футболу. Мої вітання для Шахтаря – заслужена перемога.

– Чи відповідає Бойко рівневі Динамо? Це вже не перша помилка голкіпера за невеликий проміжок часу…

– Будь-якій людині потрібно давати шанс. Дениса можна зрозуміти – він тривалий час не грав, а тепер потрапив у таку круговерть. Це дійсно вже не перша його помилка, але рішення прийматимуть керівництво клубу і головний тренер. Такій команді, як Динамо, потрібен надійний і стабільний воротар. Бойко – кіпер високого рівня, однак йому б не завадила конкуренція. Поява у команді ще одного хорошого гравця цього амплуа піде на користь усім голкіперам Динамо.