Ігор Суркіс: «Запевняю, що ми зробимо боєздатну команду»

Динамо Київ 13 Травня, 21:37 604
Ігор Суркіс: «Запевняю, що ми зробимо боєздатну команду»
Під час мітингу, присвяченого пам'яті Валерія Лобановського, президент «Динамо» Ігор Суркіс згадав фатальний день у Запоріжжі та відповів на інші запитання журналістів.

- Я був на тому матчі в Запоріжжі, все це бачив, спостерігав, потім два дні був із Валерієм Васильовичем у лікарні, коли йому стало легше, повернувся до Києва. Ми вже підготували літак, щоб його перевезти, але, на жаль, його не стало. Я буду його пам'ятати, поки буду жити.

- Чи правда, що ви не фінансуєте клуб?

- Просто подивіться на наших дітей, як вони одягнені, на те, як функціонує клуб, немає заборгованості по зарплатах ані перед футболістами, ані перед співробітниками. Ці чутки розповсюджуються спеціально, щоб дестабілізувати обстановку. Так, ніхто не приховувує, що сьогодні важка фінансова ситуація, але не лише у «Динамо, а у країні загалом. Зараз важче, ніж було кілька років тому, але нічого страшного, ми впораємося. Клуб буде функціонувати. А стосовно того, що я повинен продати клуб або віддати його комусь, це вирішувати не тим людям, які нічого не вклали у футбол та нічого для нього не зробили. Запевняю вас, «Динамо» Київ було, є й буде.

- Останнім часом багато говорять про те, що футболістам потрібно терпіти на полі, в матчах із «Шахтарем», єврокубках. А чи вам вистачає терпіння у вашій роботі?

- Мені його вистачало майже всі двадцять років, протягом яких я є президентом клубу. Так, я засмучуюся, переживаю, і мені хотілося би, щоб молодь, яку ми виростили в незалежній Україні, заграла швидше, щоб хлопців любили так само, як свого часу Безсонова, Дем'яненка, Балтачу, Блохіна, Мунтяна, від якого не відходять діти, та інших легендарних футболістів. Вони їх знають, пам'ятають, беруть автографи. Я би хотів, щоб саме такі хлопці грали в команді «Динамо».

Настав такий момент, що ціла плеяда молодих гравців влилася в колектив, звісно, хотілося би швидше вигравати золоті медалі, кубки, гідно грати в Лізі чемпіонів, але на все свій час. Запевняю вас, що ми зробимо боєздатну команду, якою ми всі будемо пишатися. У нас дійсно нове покоління молодих та дуже талановитих гравців. Це не говорить про те, що ми не будемо точково посилюватися. Минулого разу ми посилили команду Вербичем, цього літа постараємося запросити двох-трьох футболістів на проблемні позиції. А поруч із більш досвідченими виконавцями буде зростати й наша молодь. Футбол не буває без поразок, але також він не буває й без перемог. А всі розмови про те, що мені потрібно продати клуб... Нехай той, кому я сказав, що він ніхто, наведе порядок у власній хаті, а не дає мені поради, що робити.

- Яке ваше ставлення до ситуації з отруєнням гравців «Вереса» та їхнього матчу з «Шахтарем»?

- Моя позиція чітка: команда прибула на гру й була зобов'язана повідомити про отруєння гравців у тому місті, куди вона приїхала, й було б правильно нікуди не їхати. Матч повинен відбутися, я про це казав і коли ми не поїхали до Маріуполя з причин безпеки, зараз зовсім інша ситуація. У мене є інформація, що вони все ж таки вилетіли на гру, і, якщо матч відбудеться, ми будемо вважати, що інцидент вичерпано. Але, повторюся, я вважаю, що поєдинок у будь-якому випадку повинен відбутися. Якщо у «Вереса» є офіційні папери про те, що отруєння мало місце, й їх прийме УПЛ, яке б рішення вони не винесли, воно мене влаштує, і я його прийму.

- На відміну від першої команди, яка майже втратила шанси на чемпіонство, «Динамо» U-19 практично забезпечило собі золоті медалі, а U-21 буде все вирішувати в останньому матчі з «Шахтарем». Які ваші враження від виступу молоді?

- Те, що наші молодіжні команди перебувають на перших ролях уже тривалий час, причому в усіх вікових категоріях, ні для кого не секрет і не викликає сумнівів. Тренери вклали всю свою душу в те, щоб запрацювала дитяча футбольна школа. Крім того, років 5-6 тому ми переглянули багато підходів, і наша ДЮФШ працює, як годинник, у всіх вікових групах, плюс добре працює селекція. Тому той же 17-річний Цитаїшвілі, якого запросили до «Динамо» 12-річним хлопчиною, сьогодні виходить у фіналі Кубка. Так, можливо, він не забив м'яч, але він виходить, йому тренер дає таку можливість, тому що футболіст талановитий і розуміє, в якій команді грає. Звичайно, нам було б приємно виграти золоті медалі та Кубок, але всьому свій час.