Віктор Леоненко: «Шахтар» міг би очолити Хацкевич або Павлов»

Динамо Київ 16 Травня, 16:51 624
Віктор Леоненко: «Шахтар» міг би очолити Хацкевич або Павлов»
Колишній гравець «Динамо» Віктор Леоненко розповів, хто з українських фахівців міг би змінити Паулу Фонсека в «Шахтарі».

- «Шахтарю» взагалі не потрібен тренер, тому я і запропонував кандидатуру Срни. У Даріо є харизма, він легко може «напихати». Футболістів донецького клубу не треба чіпати - вся гра «оранжево-чорних» поставлена. Луческу давно вже все зробив, плюс Рінат Леонідович залишив в команді ключових футболістів. До складу «Шахтаря» хоч моїх котів постав - вони гратимуть. Ясна річ, що для іміджу клубу потрібен головний тренер. Якраз Даріо Срна - підходяща кандидатура. Він пройшов вогонь, воду і мідні труби. Хорват багато чого побачив. Додатково до всіх його достоїнств, він ще і недурний хлопець. Проблема в тому, що він ще хоче грати. Мені здається, що якби йому запропонували очолити «Шахтар», то він би не відмовився. Він реально любить донецький клуб, важливим фактором є його авторитет. Срну поважають всі гравці в команді. Головне, футболістам не заважати. Їх не чіпай і вони без тренера виграють чемпіонат України. Навіть не сумніваюся. А ось, як буде в Лізі чемпіонів, це вже інше питання. У цьому турнірі від наставника мало що залежить, а більше - від жеребкування. Якщо попадуться гранди, то ніякий тренер не врятує. Що стосується Срни, то тут і витрачатися не треба.

Думаю, що Ахметов для іміджу клубу буде запрошувати серйозного фахівця. Бажано такого наставника, щоб володів португальською. В «Шахтарі» багато бразильців і коли відбувається спілкування однією мовою, то простіше управляти футболістами. Якщо мені дадуть завдання знайти тренера, то я пошукаю. Це не проблема. Правда, потрібно буде перелопатити всіх фахівців. Для початку потрібно дізнатися, хто знає португальську. І яку хоче отримувати заробітну плату. Наставника знайти не важко. Потрібно подивитися, скільки провів ігор, у кого виграв і кого виховав. Або просто брати авторитета.

- Хто з українських тренерів міг би успішно працювати в «Шахтарі»?

- Якщо говорити серйозно, то ніхто. Тому що наші тренери не володіють португальською. Нехай вчать. Я впевнений, що Хацкевич підійшов би «Шахтарю». Не тому що він мій друг, а тому що вміє знаходити спільну мову з футболістами. Ви подивіться, скільки він повернув гравців після Реброва. Хацкевич міг би працювати в «Шахтарі», але йому потрібно вивчити португальську мову. Втім, його туди не візьмуть, бо він динамівець. В Україні і тренерів, по суті, дуже мало. Упевнений, що «Шахтарю» підійшов би Микола Павлов. Легко. Петрович знає, що хочуть і можуть футболісти. Не важливо, українські це гравці або іноземні. Але, вибачте, Павлов теж не знає португальської. Ну і що, що Павлов жорсткий тренер, а Луческу хіба не такий? Микола Петрович знає, коли бути жорстким, а коли трохи м'якше. Порахуйте, скількох футболістів він виховав, і виходите з цього.