Суддівський аналіз матчу «Динамо» - «Шахтар» від арбітра ФІФА

Динамо Київ 20 Травня, 13:52 805
Суддівський аналіз матчу «Динамо» - «Шахтар» від арбітра ФІФА
​Поєдинок заключного туру між «Динамо» та «Шахтарем» турнірного значення не мав, однак був просякнутий звичною для цього протистояння принциповістю.

Відтак, перед бригадою арбітрів на чолі з Віталієм Романовим стояло непросте завдання. Чи впоралися судді зі своєю роботою? Коментує екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар.

- Романов провів два різних за напругою тайми. В першому арбітром була обрана небезпечна тактика утримуватися від жовтих карточок. Зазвичай Романов безапеляційно роздає санкції, однак для цього поєдинку обрав особливий підхід. Це непогана манера, хоча в одному з ключових епізодів першої 45-хвилинки арбітр проігнорував Правила, залишивши захисника «Динамо» без дисциплінарних санкцій.

Кадар скоїв порушення проти Кайоде (навмисно лівою рукою схопив за футболку нападника), таким чином перешкодивши очевидній можливості реалізувати вихід один на один проти Бойка і можливості забити м’яч. Романов знаходився в хорошій позиції і миттєво призначив 11-метровий удар. І не більше? А дисциплінарні санкції в такій ситуації повинні бути обов’язково. Про це знали футболісти «Шахтаря», які юрбою вимагали цього від Віталія, проте – марно. Гравці опиралися на текст Правил, а арбітр мабуть не хотів убити інтригу матчу. Але ж слів із Правил не викинеш… «Гравець попереджається, якщо порушення було із намаганням (спробою) зіграти в м’яч; за всіх інших обставин (наприклад, затримка, поштовх, відсутність можливості зіграти в м’яч тощо) гравець, який скоює порушення, повинен бути вилучений», - нагадав текст Правил Мирослав Іванович.

- А от в другому таймі був вже інший характер матчу і інше суддівство. Зросла напруга, проявилася нервозність футболістів, що змушувало Романова використовувати карточки. Зазначу, що в другій половині другого тайму арбітр моментами втрачав концентрацію і проґавив кілька елементарних фолів. Один з таких – епізод на 84-й хвилині, коли Марлос навісив до площі воріт, Бойко зіграв руками, а Кайоде врізався в голкіпера. Романов не зафіксував порушення правил, хоча це був напад на воротаря. Арбітр не вперше у цьому матчі пропустив фол, за що Романову можна дорікнути.

Все накопичилося і вибухнуло наприкінці поєдинку, коли стрибок Нема в ноги Циганкову спровокував сутичку на полі. Футболіст «Шахтаря» заслуговував червоної карточки, а Романов обмежився лише попередженням, давши заодно фінальний свисток. Епізод закінчився не так, як повинен був закінчитися, - сказав екс-арбітр ФІФА.


Відзначимо, що «Динамо» в Києві переграло «Шахтар» з рахунком 2:1