Молода зброя «Динамо»: Назарій Русин

Динамо Київ 29 Травня, 21:28 1929
Молода зброя «Динамо»: Назарій Русин | 19-27
Один із найперспективніших форвардів України – Назарій Русин вже незабаром може закріпитися в першій команді.

Русин Назарій Орестович народився 25 жовтня 1998 року у Львівській області. З 2011 по 2015 ДЮФЛ виступав за «Львів», а вже в 2015 скаути «Динамо» підписали молоде дарування. За юніорів ж Русин дебютував восени 2015 і забив у цьому матчі гол після того, як 4 хвилини тому вийшов на заміну, та гра проти «Говерли» завершилася з рахунком 4-1. У першому ж сезоні молодіжної першості він у 15 зустрічах відзначився 11 разів і допоміг своїй команді стати чемпіоном. У наступному році в основному грав за дублерів і так само допоміг їм здобути кубок, таким чином взявши і юнацький і молодіжний трофей.

Вже у свої перші роки в «Динамо» зв'язка Русин-Лєднєв-Шапаренко не давала спокою супернику, до цього в цій компанії був і Віктор Циганков, але потрапив у першу команду швидше за інших. Назарій відрізняється своєю швидкістю, неординарністю і різнобічністю.

Олег Венглинський, який працює в «Динамо» відзначав, що раніше Русин виконував багато незрозумілої роботи в атаці, пресингував, де не потрібно, відпрацьовував там, де мав бути його партнер і тому подібне. Загалом, ось його думка про Русина:

«Коли я прийшов в U-21, відразу для себе відзначив його набір якостей і все те, що може допомогти йому вирости в хорошого гравця в майбутньому. Його гол у юнацькій Лізі чемпіонів у ворота «Наполі», говорив мені про те, що я маю справу з дуже талановитим хлопцем. Хочу з нього зробити різнобічного нападника, тому сьогоднішній нападник – це вже не стовп, а різноплановий гравець, який повинен відчувати себе однаково як в позиційній атаці, так і в грі, коли є багато простору. Якщо раніше Русин – це гравець, дуже багато виконував незрозумілої роботи, то зараз, це футболіст, який грає на вістрі атаки, при цьому діє дуже гостро і забиває багато голів. І як дорогоцінний камінь отримує своє огранювання».

Як бачимо у Олега Миколайовича вийшло зробити з Назарія універсала в атаці. Зараз він може закрити три позиції в нападі: правий вінгер, лівий вінгер і форвард.

За першу команду він дебютував не аби де, а в матчі Ліги Європи. У листопаді, після травми форварда першої команди Артема Кравця, його дозаявили в першу команду і 23 листопада 2017 він дебютував у матчі Ліги Європи, вийшовши на заміну в грі з албанським «Скендербеу» на 71 хвилині замість Томаша Кендзьори і на 90+1 хвилині забив гол. Хоч це і не допомогло «Динамо» виграти тоді, але про себе він заявив достатньо гучно. Всього через три дні він дебютує в матчі Чемпіонату України проти «Сталі», де проводить непоганий поєдинок, але результативними діями не відзначився. А вже 29 листопада 2017 він дебютує в Кубку України проти чернігівської «Десни», де на 93-ій хвилині матчу поставив крапку в протистоянні. Таким чином, за 7 днів він двічі зумів відзначитися голом у першій команді, що є вагомим показником.

Після зимової перерви Русин збирався поїхати на збір з першою командою, але отримав травму і не зміг отримати той досвід і можливість зачепитися за місце в заявці. Та й взимку ним активно цікавилися польські клуби, одним з яких була «Корона». Ось так він прокоментував цю ситуацію:

«Про варіант з «Короною» дізнався з Інтернету. Мені ніхто не дзвонив, ніхто не вів переговорів на цю тему.
Чи залишуся я в «Динамо»? Зараз я ще у відпустці. Думаю, якась інформація з'явиться тільки, коли повернуся в Київ», – сказав Русин.

У цьому сезоні в Юнацькій Лізі УЄФА він за 3 зустрічі забив 2 голи, в Лізі Європи і Кубку, провівши по матчу, так само відзначився по одному м'ячу.

А ось у своїй першості U-21, яку, на жаль, «Динамо» програло, він за 28 ігор забив 15 м'ячів, більше тільки у Богдана Лєднєва, який відзначився 16 разів.