«ZIK» звільнив Андріюка після посту в Facebook про цензуру на каналі та корупцію у ФФУ

Збірна України 2 Червня, 14:20 535
«ZIK» звільнив Андріюка після посту в Facebook про цензуру на каналі та корупцію у ФФУ
»​ZIK» повідомив на своєму сайті про припинення співпраці з Костянтином Андріюком.

ZIK вбачає недоцільною подальшу співпрацю з журналістом Костянтином Андріюком. Телеканал розцінює висловлювання Андріюка як неетичні, а звинувачення — безпідставні.

На своїй сторінці у ФБ журналіст телеканалу ZIK Костянтин Андріюк розповів про те, що його розслідування у сфері корупції у Федерації Футболу України не вийшло в ефір, і «з кожним днем актуальність цього матеріалу знецінюється». Вважаємо за потрібне внести ясність у ситуацію.

Жодних претензій до зібраного Костянтином матеріалу телеканал не має, це справді глибока та фахова робота. Однак повністю зданий журналістом до ефіру проект був 13 травня. На цей момент, а саме 7 травня, у проекті журналістських розслідувань «Наші гроші» вийшов сюжет під назвою «Ліга футбольної корупції. Хто заробляє на зелених газонах».

Подана у цьому розслідуванні інформація значною мірою дублювала факти, які у своєму матеріалі зібрав і Костянтин Андріюк. Аби з одного боку не пропонувати глядачеві застарілий матеріал (адже ми визнаємо, що не встигли за оперативністю колег з «Наших грошей»), а з іншого — не втратити зібрані нашим журналістом факти, Костянтину було запропоновано зробити масштабний цикл-розслідування «Президенти ФФУ: хто вони?». Де б у кожній серії дослідити причини корумпованості українського футболу, відштовхуючись від його епох та діяльності президентів, що ці епохи уособлювали. Йшлося про чотири повноцінні документальні серії, де мали б бути проаналізовані діяння Віктора Баннікова та Валерія Пустовойтенка, Григорія Суркіса, Анатолія Конькова та нинішнього очільника ФФУ Андрія Павелка.

Костянтин взяв час обміркувати цю пропозицію, однак висловивши спочатку готовність взятися за цю роботу, сьогодні опублікував свій пост про, буцімто, цензуру на телеканалі ZIK.

«Наголошуємо вкотре — жодних священних корів чи недоторканних чиновників для журналістів телеканалу ZIK не існує! — коментує ситуацію генеральний директор медіа-холдингу ZIK Ігор Туркевич. — Але й давати продукт другої свіжості в ефір, анонсуючи його як прем’єру, не в правилах телеканалу. Аби ні в кого не залишалось сумнівів у неупередженості та рівновіддаленості редакційної політики, ZIK розміщає проект Костянтина Андріюка на своєму youtube-каналі.
Водночас, продовження подальшої співпраці з журналістом, який плутає поняття цензури з поняттям оперативності подачі матеріалу, вважаю недоцільним. Я особисто приймав на роботу Костянтина, тож двічі безуспішно намагався додзвонитися, однак його телефон відключено, а на робочому місці він відсутній. Сьогоднішня його заява видається мені вкрай дивною, адже ще учора увечері Андріюк у нашій розмові з неприхованим ентузіазмом висловлював готовність взятися за цикл розслідувань корупції в українському футболу, в тому числі і за президентства Григорія Суркіса. Категорично не хотів би вірити певним чуткам, але така різка зміна позиції Андріюка викликає у мене лише впевненість у правильності рішення про недоцільність подальшої співпраці».

І останнє. Навіть за таких умов ZIK готовий надати майданчик для дебатів Костянтину Андріюку та Андрію Павелку. Сам на сам, без жодної «цензури»...