​Олег Федорчук: «Не розумію рішення тренерського штабу перевірити в 110 раз Селезньова»

Динамо Київ 2 Червня, 14:39 778
​Олег Федорчук: «Не розумію рішення тренерського штабу перевірити в 110 раз Селезньова»
Відомий український футбольний фахівець і тренер Олег Федорчук поділився своєю думкою про товариський матч проти Марокко.

— Олег Вікторович, які ваші враження від гри нашої збірної з командою Марокко?

— Почнемо з позитиву. У будь-якій справі не буває тільки позитивних чи тільки негативних рішень. Істина завжди десь посередині. Такі матчі потрібні. Інша справа: я не завжди розумію рішення тренерського штабу перевірити в 110 раз Євгена Селезньова. Мені здається, що в таких іграх, коли ми не готуємося конкретно до якихось змагань, потрібно подивитися максимальну кількість футболістів, яких ми ще не знаємо. Я маю на увазі з точки зору збірної. Можна було обійтися без Степаненка, давши йому відпочити. Те ж саме стосується і П'ятова, хай би краще молодий Лунін грав. З одного боку, повторюся, потрібні такі поєдинки, але з іншого, моя думка: підхід до таких зустрічей має бути трохи іншим, - говорить Федорчук Dynamo.kiev.ua

Що стосується безпосередньо самої гри з Марокко, то іноді у мене складалося враження, що клас марокканців набагато вище. Це була не збірна Марокко, а збірна Бразилії. І це ще раз говорить про те, що з таким рівнем гри на чемпіонаті світу робити нам, за великим рахунком, нічого. У збірної Марокко була перевага саме у розумінні футболу, володінні м'ячем. Хоча в їхньому складі є багато молодих виконавців, але виглядали вони дуже гідно.

— Збірна Марокко грала першим номером...

— Наш тренерський штаб декларує, що їхня філософія — грати першим номером. Але якщо ми не можемо нав'язати супернику гру першим номером, хоча, повторюся, тренерський штаб заявляє, що це їхня «фішка». Однак якщо ми не можемо продемонструвати цю «фішку» на рівні Марокко, то значить потрібно міняти «фішку». Та ж Ісландія і Португалія на чемпіонаті Європи довели, що грали другим номером. Португальці виграли цю першість, а ісландці увійшли до вісімки кращих збірних. Мені здається, що Шевченко і тренерському штабу не потрібно подобатися нам, він повинен визначитися. Як казав один мудрий тренер: «Якщо хочеш всім сподобатися, то всі будуть задоволені». Моя думка: потрібно грати простіше, те, що ми вміємо.

— Позитивний момент — дебют Шапаренка?

— Мені дуже сподобалася його гра. На тлі Коваленка, це просто... зараз це абсолютно два різних рівні. Навіть Олександр Зінченко поступається Миколі Шапаренко. Поява динамівця на полі — відразу свіжа думка в грі команди. І це не тільки моя думка. Багато тренерів також зазначають, що хлопець швидко працює з м'ячем, він діє акцентовано на атаку. Цього часто не вистачає іншим. У нас дуже багато футболістів, у яких головне в пріоритеті — не програти. Тобто, різна філософія, одні хочуть виграти, а інші — не програти. Шапаренко як раз з тих, хто хоче виграти. Він ризикує, а це завжди імпонує. Здавалося б, молодий хлопець, міг би вийти на поле з думкою не провалитися, але він ризикував і грав. І відразу гра стала цікавіше.

— Як вам дії нашої команди у захисті, особливо, гра Бурди?

— Ви знаєте, згадую ту гру вже минулого сезону в чемпіонаті України, коли «Динамо» поступилося «Вересу» (1:3). Мені здається, це був ключовий матч для киян у першості. Після того матчу я, відверто кажучи, почав скептично ставився до нього, але незабаром він мене просто вбив наповал своєю впевненістю. Зараз Бурда набагато продуктивніший Хачеріді. І проти Марокко він зіграв дуже надійно. Завдяки його діям у багатьох моментах наша оборона витримувала натиск суперника. І це при тому, що він дебютант. Якщо так піде і далі, думаю, Бурда стане універсальною заміною Хачеріді і Ракицькому. По цій впевненій грі Микити - він номер один, навіть не Шапаренко. Адже тиск був великим, вже давно не пам'ятаю, коли нашу збірну так пресингували. Не пам'ятаю такого навіть на чемпіонаті Європи. А суперник у першому таймі дійсно пресингував великими силами, але витримали, правда, не без везіння