Шапаренко став першим футболістом збірної України, який народився в 1998 році

Динамо Київ 4 Червня, 13:41 1021
Шапаренко став першим футболістом збірної України, який народився в 1998 році
Замінивши в перерві товариського матчу з Марокко Віктора Коваленка, півзахисник «Динамо» Микола Шапаренко став першим футболістом нашої національної збірної, який народився в 1998 році.

Що ж, всі роки, що починаються на 19, вже укомплектовані - Андрій Лунін, що з'явився на світ у 1999-му, зіграв на випередження. Чекаємо хлопців 2000-го. За ними - вже ХХI століття.

Що примітно: Микола Шапаренко дебютував у збірній майже день у день через три роки після того, як забив перший м'яч у прем'єр-лізі. Сталося це 30 травня 2015-го в матчі «Іллічівець» - «Олімпік» (4:1). Тоді Колі стукнуло 16 років і 239 днів.

Шапаренко міг стати і автором одного з найбільш «молодих» голів збірної (третім після Олександра Зінченка, який вийшов у лідери два роки тому - 29 травня 2016 року в спарингу з Румунією, і головного тренера Андрія Шевченка), але його потенційно гольовий удар прийняв на себе захисник.

«Була можливість: хотів потрапити в дальній кут, він був відкритий, однак захисник заблокував удар. Звичайно, завжди є над чим працювати. Наприклад - над швидким виходом з оборони. Головний тренер напевно щось підкаже, вкаже на помилки», - сказав Микола Шапаренко після дебютної гри.

Відзначимо також, що з десятки наймолодших збірників п'ятеро - Олександр Зінченко, Віктор Циганков, Віктор Коваленко, Андрій Лунін і Шапаренко - гравці нинішнього скликання. Справа за малим: щоб вони стали ключовими футболістами збірної.

Останнім часом в її складі регулярно з'являється Зінченко. Ось тільки ключовим гравцем збірної його поки і не назвеш. Все ще в соку «покоління-1989»...