Чому «Челсі» ризикує перетворитись на середняка АПЛ

Світовий футбол 4 Червня, 15:43 575
Чому «Челсі» ризикує перетворитись на середняка АПЛ
«Челсі», який залежить від капіталовкладень російського олігарха Романа Абрамовича, переживає поворотний момент у своїй новітній історії.

Чому лондонський клуб ризикує перетворитись на середняка АПЛ, пояснює «Футбол 24».

Абрамович та візове питання

Абрамович придбав Челсі в червні 2003 року за 140 млн фунтів. З цього часу лондонський клуб перетворився у дуже амбіційний проект, який завдяки майже необмеженим фінансовим вливанням російського бізнесмена виграв шість титулів чемпіона Англії та вперше у своїй історії підкорив Лігу чемпіонів. Однак зараз Челсі переживає один з найскладніших моментів за останні 15 років. Через проблеми з британською візою Абрамович ризикує покинути клуб.

Востаннє російський олігарх перебував на території Великої Британії ще 1 квітня, а після цього зайнявся питанням продовження своєї робочої візи. На цьому етапі й розпочались усі проблеми як Абрамовича, так і лондонського клубу. Видача документа сильно затягнулася. The Sun припускає, що власник Челсі став жертвою політичних розбірок між Сполученим Королівством та Росією через справу Скрипаля. Російського бізнесмена попросили пояснити джерело його величезних доходів, а він, схоже, відчитуватися не збирається.

Абрамович відкликав свою заявку на отримання робочої британської візи та спробував обійти заборону на в'їзд дуже цікавим способом. Бізнесмен подався в Ізраїль та отримав місцеве громадянство, яке дозволяє перебувати на території Сполученого Королівства протягом 6 місяців без отримання візи. Однак, як виявилося згодом, така хитрість з боку Абрамовича не вирішила усіх його проблем, а точніше – зовсім не вирішила. Виною всьому один дуже цікавий пункт в британському законодавстві. Суть його полягає в тому, що навіть при наявності паспорта країни, з якою встановлений безвізовий режим, забороняється проживання на території Сполученого Королівства «протягом тривалих періодів шляхом частих або послідовних візитів».

Що очікує на Челсі після ери російського олігарха?

Через відсутність британської візи російському мільярдеру заборонено працювати на території Великої Британії та займатися підриємницькою діяльністю. А це вже зовсім зв'язує Абрамовичу руки в управлінні футбольним клубом.

Фанати Челсі спостерігали за ситуацією, в якій опинився Абрамович, з великим страхом, адже було зрозуміло, що без грошей росіянина у клубі можуть настати воістину смутні часи. Як виявилось згодом, побоювання прихильників лондонського клубу були зовсім недаремними. Першим тривожним дзвіночком стало повідомлення на офіційному сайті Челсі, що клуб заморожує реконструкцію Стемфорд Брідж, вартість якої мала скласти близько 600 млн євро. При цьому, лондонський клуб навіть не повідомив, на який термін призупиняються роботи, а своє рішення пояснив «несприятливим інвестиційним кліматом».

Після цього поповзли чутки, що Абрамович може продати Челсі за 1,2 млрд доларів, однак найближче оточення бізнесмена такий радикальний варіант поки обережно спростовує. Як розвиватиметься ситуація надалі, спрогнозувати складно, але, для прикладу, видання The Sun пророкує Челсі статус середняка АПЛ, такого собі Вест Хема, якщо росіянин таки вирішить «пустити клуб з молотка». Без великих капіталовкладень, вважають англійські ЗМІ, Челсі залишиться без нової арени, не зможе підписувати зіркових футболістів та боротись за титул. Словом, «пенсіонери» ризикують відкотитись на 15 років у минуле, коли вони не були серйозною силою в АПЛ та лише очікували на рятівні вливання Абрамовича у 4 млрд фунтів.

Проблеми російського бізнесмена можуть позначитись і на виборі нового головного тренера команди. Поки Абрамович роздуміє, що йому робити з Челсі, лондонський клуб навряд чи запрошуватиме мегазіркового фахівця із божевільною зарплатою. Цікаво, що після відходу Зінедіна Зідана з посади наставника Реала англійські ЗМІ навіть не припускали, що Абрамович може запросити французького фахівця. У будь-який інший момент російський олігарх, напевно, точно б вийшов на француза з ласою пропозицією, чи не так?

Натомість Челсі вже начебто остаточно відмовився від ідеї запрошення Саррі, за якого потрібно було виплатити Наполі 8 млн євро компенсації. І це на Туманному Альбіоні сприймають, як ще один тривожний дзвіночок щодо майбутнього клубу. Наразі «пенсіонери» роглядають більш економний варіант у вигляді Лорана Блана, який, на відміну від Саррі, не претендує на 6 млн євро у рік.

Зараз також доволі складно уявити, що Челсі викладе 100 млн євро за Лєвандовскі, або ж оформить такі дорогі угоди, як трансфери Відаля чи Аліссона. В Англії переконують, що наступні тижні стануть вирішальними для лондонського клубу, який може втрати свою фінансову, а вслід за нею й спортивну міць.