Ігор Суркіс: «Хацкевич сміливо підпускає до основи талановитих хлопців - і вони на очах стають справжніми мужиками»

Динамо Київ 19 Червня, 18:19 1752
Ігор Суркіс: «Хацкевич сміливо підпускає до основи талановитих хлопців - і вони на очах стають справжніми мужиками»
Президент «Динамо» Ігор Суркіс не приховує, що йому імпонує підхід головного тренера Олександра Хацкевича до роботи.

- Яку оцінку поставили б Олександру Хацкевичу за перший рік на чолі «Динамо»?

- Ми з вами не в школі, щоб виставляти оцінки - тим більше, що вони в будь-якому випадку будуть суб'єктивними. Можна оцінювати результат, а можна перспективу, на яку працює на даному етапі тренерський штаб. Хацкевич сміливо підпускає до основи талановитих хлопців - і вони, ще вчора перебуючи на других ролях, стають на очах справжніми мужиками.

Я з ними постійно спілкуюся - і поважаю за щире бажання домогтися з командою високих результатів. Ми не випадково заключили з хлопцями п'ятирічні контракти: наставник бачить в них майбутнє, і я цю думку поділяю. Серед суперників для них немає авторитетів - і цією безстрашністю хлопці нагадують мені тих футболістів, що були в команді в далекому тепер уже 1997 році, коли повернувся Валерій Лобановський - і вивів «Динамо» в чвертьфінал, а потім і в півфінал Ліги чемпіонів.

— Вчорашні дублери, судячи з усього, отримають свій шанс на літньому австрійському зборі...

— Це станеться навіть у тому випадку, якщо в час, що залишився ми придбаємо нових гравців. В альпійській обоймі точно опиняться Ахмед Алібеков і Богдан Леднєв, що став, до речі, з 16 м'ячами найкращим бомбардиром молодіжного чемпіонату країни. Впевнено стукає в двері першої команди Денис Попов.

Я не випадково так багато говорю про наших юних вихованців. Не може не радувати, що 17-річні хлопці вже претендують на місце в складі U-19, а їх ровесник Вікентій Волошин - на потрапляння до лав U-21 і участь в тренуваннях з основною командою. Все це - результат роботи динамівської школи, у якій Сергій Ребров вибудував вертикаль, що веде на самий верх.

Він запросив в академію іноземних фахівців, зовсім на інший рівень поставив селекцію. У тому ж напрямку продовжує роботу Хацкевич, який запросив хорватського куратора академічних груп Ромео Вендлера. Я постійно перебуваю на зв'язку з ними і з директором клубної школи Олександром Іщенком. Ми розширюємо інфраструктуру дитячо-юнацької школи: буквально через півтора місяці відкриється реконструйований житловий корпус, де раніше жили легендарні покоління динамівців, які вигравали для клубу перше золото ще в радянському футболі.

Слід розуміти: яку б роль не зіграли в успіхах команди легіонери (а внесок іноземців дійсно важко переоцінити), легендами для уболівальників будуть в основному наші, українські хлопці, - сказав Суркіс в інтерв'ю «Спорт-Експрес в Україні».