В'язниця і дві оренди. На кого міг би рівнятися Лунін в Європі

Футбол України 25 Червня, 18:07 1265
В'язниця і дві оренди. На кого міг би рівнятися Лунін в Європі | 19-27
Андрій Лунін став лише четвертим українським воротарем, який потрапив в клуб з провідної п'ятірки європейських чемпіонатів.

Незважаючи на те, що ми вважаємо українську воротарську школу дуже сильною, в Європі з цього приводу є своя думка. І виражається вона в тому, що в п'ятірці топ-чемпіонатів континенту до Андрія Луніна виступали тільки три вітчизняних голкіпера. Більше ніхто одного сезону не протримався ...

Максим Левицький («Сент-Етьєн», Франція)

У 2000 році перебрався з «Чорноморця» (Новоросійськ) до складу рекордсмена Франції за кількістю чемпіонських титулів - «Сент-Етьєн» (10). Відразу заграв, провів 15 матчів, пропустив 19 м'ячів. Міг би досягти більшого, якби не ... в'язниця.

Історія була знаменита.

Керівництво клубу, порахувавши легіонерів з країн, що не входять до Євросоюзу, вирішило, що потрібно деяких футболістів зробити «європейцями». Вибір припав на бразильця Алекса і на Левицького. Першому оформили португальський паспорт, другому - грецький. Обіцяли, що все буде легально. Але не врахували один простий фактор - людський.

Скандал розгорівся в листопаді 2000-го після перемоги над «Тулузою» - прямим конкурентом в турнірній таблиці. Її очолив Робер Нуаре, який до 30 вересня був головним тренером ... «Сент-Етьєна», який пішов після сварки зі спортивним директором і президентом. І після осічки не забарився заявити прямо на прес-конференції - мовляв, точно знаю, що у суперника бразилець Алекс має «лівий» паспорт, а ще потрібно б перевірити Левицького.

Розслідування розкрило підроблення, пішла чотиримісячна дискваліфікація футболіста, якому довелося ще й провести ніч в поліції - для надання свідчень. Він міг опинитися за гратами як мінімум на 48 годин, але відбувся легким переляком. На виході Левицький роздавав автографи поліцейським, а потім повернувся в Росію - в «Спартак». Хоча пізніше він і його агент натякали, що з Франції можна було перебратися до Іспанії або навіть в Англію.

Денис Бойко («Малага», Іспанія)

В іспанський клуб воротар збірної України вирушив в оренду з «Бешикташа» в кінці серпня 2016 року. У «Малазі» якраз працював Хуанде Рамос - екс-наставник Бойка в «Дніпрі», при якому він і розцвів. Але фокус повторити не вдалося. При Рамосі українець провів п'ять матчів (три - в чемпіонаті, два - в Кубку Іспанії), пропустив 13 м'ячів.

Тренера звільнили, а Бойко опинився на лаві запасних. Після закінчення терміну оренди він повернувся в Стамбул, де просидів ще півроку. В цілому в 2017-му він взагалі не грав. І тільки оренда в «Динамо» оживила його кар'єру.

Максим Коваль («Депортіво», Іспанія)

У січні 2018 року пішов в оренду в «Депортіво», який боровся за виживання. Підсумок вийшов невдалим. Як і спроба Коваля заграти в команді.

У перших семи турах він чотири рази не потрапляв у заявку, тричі залишався в запасі. Дебютував 3 березня з «Ейбаром» (1:1), пропустив на 11-й хвилині, а на 39-й був вилучений. Так українець встановив рекорд - жоден голкіпер до нього так не вилучався в дебютній грі Прімери.

Відбувши дискваліфікацію, українець в дев'яти іграх був в запасі команди. А 20 травня вийшов на поле в матчі з «Валенсією» (1:2), в якому був замінений на 83-й хвилині. У підсумку в двох матчах - три пропущені м'ячі і видалення.

Андрій Лунін («Реал», Іспанія)

Клуб мрії про який юний воротар навесні 2017 року говорив в одному інтерв'ю, в червні 2018-го вони викупили його трансфер. Причому українець став другим в рейтингу найдорожчих воротарських покупок «Реала» за всю історію. У тому ж інтерв'ю Лунін говорив ще і про національну збірну України, що стало реальністю трохи раніше - в березні.

Тепер завдання вихованця академій «Металіста» і «Дніпра», який пройшов обкатку в «Зорі», закріпитися в основній обоймі Королівського клубу. Конкуренти досвідчені, набагато старші, але якби в «Реалі» не вірили б в молодого українця, не платили б стільки грошей. І контракт на шість років не пропонували б. Але, як воно буде, побачимо трохи пізніше. Спочатку - в тренувальному таборі. Потім - в спарингах. Далі - в офіційних матчах.

Андрій КУДИРКО