В'ячеслав Заховайло: «Скаути «Динамо» заглядають до Чехії»

Динамо Київ 26 Червня, 14:25 1489
В'ячеслав Заховайло: «Скаути «Динамо» заглядають до Чехії»
В’ячеслав Заховайло – футбольний менеджер, який вже багато років мешкає в Чехії. Його можна назвати такими собі містком для наших футболістів в чеському футболі. Майже всі українські гравці, які грали в Чехії, пройшли через співпрацю із Заховайлом.

- Чи є в Чехії футболісти, які б могли бути цікавими для «Динамо» та «Шахтаря»?

- В цих клубах є доволі якісні селекційні відділи. Тому рекомендувати я точно не візьмуся. «Шахтар» більше орієнтований на інші ринки, тому навряд чи він зараз буде цікавитися чеськими гравцями. «Динамо» більше орієнтовано на власних гравців, але все одно потрібні якісні легіонери. Я думаю, що в Чехії є такі гравці. Скажу так, що скаути «Динамо» до Чехії заглядають. А далі – їм самими все вирішувати.

- Молоді гравці «Динамо» та «Шахтаря» були в Чехії тільки в оренді. Наскільки це заважає?

- Без опцій викупу контракту – гравцеві дуже важко. Від цього футболісти страждають. Соболь проявив себе добре восени. Потім змінився тренер, який вже не розраховував на цього футболіста. Якби була опція викупу, то, можливо, відношення до Едуарда було б іншим. В один прекрасний момент гравцям набридає їздити по орендам, і вони зменшують до себе вимоги. Наші гранди хочуть торгувати молодими футболістами на мільйони. Але це не зовсім відповідає футбольному ринку. Потрібно вибудувати правильну політику. Орієнтуватися на ринках. Вчасно прощатися із молодими гравцями, щоб вони до 25 років не ходили по орендах.

- Оренда до Чехії призвела до значного прогресу Сергія Рибалки. Зараз цей гравець знову буде пробувати закріпитися в обоймі «Динамо». Наскільки Рибалка сильний футболіст?

- Сергій міг зробити велику кар’єру в Європі. Але вирішив повернутися до «Динамо». Це його вибір. Він двічі став чемпіоном. Грав в Лізі чемпіонів. Показував хороший футбол. В третьому сезоні трохи збавив до себе вимоги. Зараз потрібно буде витримувати конкуренцію за місце в складі, доводити своє право залишитися в «Динамо». Збори все покажуть. Будемо сподіватися, що все в нього буде добре.

- Влад Калітвінцев вважався одним із найбільших талантів українського футболу. Зараз йому вже 26, але він все ще ходить в перспективних. Зможе він нарешті проявити себе на високому рівні?

- Влад - якісний футболіст. Складається таке враження, що йому просто не щастить через травми. Це вже третя чи четверта спроба закріпитися в складі «Динамо». Це його вибір. Можливо варто було б спробувати піти інших шляхом. Час розставить все на свої місця. Дуже шкода, якщо він не реалізує свій величезний потенціал у футболі.