«Серійні вбивці». Хто з учасників плей-офф ЧС-2018 найкрутіший в післяматчевих пенальті

Світовий футбол 30 Червня, 14:30 878
«Серійні вбивці». Хто з учасників плей-офф ЧС-2018 найкрутіший в післяматчевих пенальті
​Сьогодні стартує плей-офф етап ЧС-2018, а це означає, що вагомої ролі набувають вміння команд вигравати серії 11-метрових.

І хоч на груповому етапі нічиїх не було багато (всього 8), є відчуття, що без них не обійдеться в раундах на виліт. А отже, не обійтись й без вирішальних ігор нервів.

Саме тому спортивна редакція BBC підготувала матеріал про серії післяматчевих пенальті на ЧС, а ми вибрали з цього найцікавіше.

З допомогою статистичного порталу Opta, журналісти на основі оброблених даних попередніх серій в історії мундіалів (240 ударів, з них 170 закінчилось голами) продемонстрували, потрапляння в які точки найчастіше закінчується голом:

Серійні вбивці. Хто з учасників плей-офф ЧС-2018 найкрутіший в післяматчевих пенальті - изображение 1

Тут же пояснення: найкраще бити у верхні кути (як Фабіо Ґроссо, вирішальний удар якого зробив Італію чемпіоном світу 2006 року), а от найгірше пробити низом по середині (успішність таких пострілів - 58%). Здається, це було очевидно.

Але тут же ховається прямий факт - ще жоден голкіпер на ЧС не відбив пенальті в серії після удару по центру у верхню частину воріт (всього таких ударів було 15).

А ці ось точки показують удари, які не закінчились голом - або сейв, або рамка воріт, або повз неї (як у Баджо в фіналі ЧС-1994):

Серійні вбивці. Хто з учасників плей-офф ЧС-2018 найкрутіший в післяматчевих пенальті - изображение 2

Тепер обіцяне в заголовку та найцікавіше. Рекордсменом за успішністю серій пенальті в історії чемпіонатів світу є Німеччина. Бундестім виграла всі чотири свої перестрілки в історії мундіалів, при цьому лише один їхній удар не закінчився голом.

Однак, чотириразові чемпіони світу вже вибули з поточного турніру. Тому на даний момент змагання має іншого короля 11-метрових - збірну Аргентини. В альбіселестес теж чотири перемоги в післяматчевих серіях, але при цьому є одна програна... від Німеччини в чвертьфіналі ЧС-2006.

Суть ви вловили, тому просто закінчимо переліком «11-метрових» героїв та невдах, які утворюють раунд плей-офф ЧС-2018 й вже сьогодні можуть свій статус підтвердити або спростувати:

Серійні вбивці. Хто з учасників плей-офф ЧС-2018 найкрутіший в післяматчевих пенальті - изображение 3