Юрій Сьомін: «Лобановський - геній тактики, він готувався до ігор як ніхто інший»

Динамо Київ 15 Липня, 13:31 2201
Юрій Сьомін: «Лобановський - геній тактики, він готувався до ігор як ніхто інший»
Екс-наставник київського «Динамо» розповів про тренерів, які були для нього кумирами.
«Коли я почав тренерську кар'єру, моїми кумирами були Бєсков і Лобановський. Це дуже різні тренери. Як Гвардіола і Сімеоне, якщо порівнювати з нашим часом. Бєсков був чудовий і незабутній. А Лобановський - геній тактики. Він готувався до ігор як ніхто інший.

З київським «Динамо» він ставав володарем Кубка володарів кубків і Суперкубка Європи, а також виходив у півфінал Ліги чемпіонів. Цей успіх добувався за рахунок великої роботи, проведеної за межами поля. Його футбол був науковим, його футболісти - справжні спортсмени.

Саме тому «Динамо» перемагало «Атлетіко» з рахунком 3:0 у фіналі Кубка володарів кубків. Його команда постійно пресингувала, «Атлетіко» рідко контролювало м'яч в центрі поля.

При ньому збірна СРСР громила збірну Португалії з рахунком 5:0 в 1983 році. Це була команда Лобановського в її кращому прояві.

Ми завжди були готові фізично краще, ніж наші суперники. Ми завжди пробігали більше за всіх. Завдяки цьому команда створювала проблеми будь-якій команді світу. Зараз це не так, ми втратили це. Чому? На мій погляд, через погодні умови. Тепер ми взимку вирушаємо на збори до Іспанії, Португалії, Іспанії чи Франції. Тут все погіршилося і на вулиці більше немає умов для того, щоб діти грали в футбол. Ось чому наш футбол втратив своє дихання», - цитує Сьоміна Sport24.