ФІФА на ЧС-2018. Якщо футбол поза політикою, то що це?

Світовий футбол 16 Липня, 21:53 2725
ФІФА на ЧС-2018. Якщо футбол поза політикою, то що це?
Ця ФІФА зламалася, несіть нову.

ФІФА на чемпіонаті світу жорстко виступила проти проявів політики. Спочатку на 25 тисяч доларів оштрафували трьох гравців збірної Швейцарії - Джердана Шакірі, Граніта Джаку і Стефана Ліхтштайнера - за святкування перемоги над Сербією з албанським орлом.

Потім трапився скандал з Відою і Вукоєвичем, які також були покарані. ФІФА офіційно попередила Домагоя, Огнен отримав штраф в 15 тисяч доларів, а потім був звільнений зі збірної Хорватії. І Віда, і Вукоєвич, окрім іншого, ще й приносили вибачення перед російською публікою.

Але, на жаль, ФІФА навіть і не подумала про те, щоб розглянути інші випадки явного прояву політики на цьому чемпіонаті світу. Навіть більше - федерація сама замішана по вуха.

Російські прапори з назвами кримських міст обійшлися російській стороні без попереджень:

І навіть потрапили на офіційний акаунт (!) ФІФА в Twitter:

Кореспондентка FIFATV Дарина Ісаєва кілька разів з'являлася в кадрі в футболці збірної СРСР:

Глава ФІФА Джанні Інфантіно ходив на прийоми до президента Росії Володимира Путіна, приводячи з собою легенд футболу:

Футболка, до слова, брендована - все офіційно. «Гранично ясно, що футбол повинен і далі залишатися поза політикою, а політика - поза футболом», - заявляв Інфантіно в березні.

Присутність Путіна на церемонії нагородження - це все ще не політика?

Як думаєте, на скільки оштрафують Погба за кричалку «Путін, хей-хей-хей»?

Зазначене вище може порушувати як мінімум дві статті дисциплінарного регламенту ФІФА. У статті 57 (по ній покарали Вукоєвича) сказано, що санкції повинні бути застосовані до всіх, хто ображає інших в будь-якій формі, а в статті 67 заборонені будь-які політичні слогани і банери.

Так футбол поза політикою? Поки Путін дарує Трампу офіційний м'яч ЧС-2018, поясніть повне значення цих слів нинішньому керівництву ФІФА, будь ласка.