Томаш Кендзьора: «Не думаю, що зміг би перейти в «Шахтар»

Динамо Київ 2 Серпня, 16:40 1940
Томаш Кендзьора: «Не думаю, що зміг би перейти в «Шахтар»
Захисник київського «Динамо» - про своє ставлення до вчинку Жуніора Мораєса, проблеми Теодорчика в «Андерлехті» та атаку киян без Мбокані.

- Як вам старт нового чемпіонату?

- Головне, що ми здобули дві перемоги над «Ворсклою» та «Львовом». Зміст гри ми покращимо, а очки втрачати не можна. Перемоги 1:0? Ми мали моменти, щоб забити більше. З «Шахтарем» я теж буду радий мінімальній перемозі. Моменти ми будемо мати, головне - зіграти надійно ззаду.

- Без Мбокані атака «Динамо» сирувата?

- Останні півсезону ми грали практично без Мбокані. Ви скажете, що ми погано грали або мало забивали? Безперечно, Мбокані відмінний нападник і, сподіваюся, він ще себе проявить, але незамінних людей немає.

- Як хлопці попрощалися з Гусєвим і Хачеріді?

- Після заключної гри чемпіонату у нас відбулася прощальний вечеря. Хач вже виїхав з України, він в ПАОКу. Гусєва ми тут бачимо. Але я от не знаю, закінчив він кар'єру чи ні?

- Офіційно ще ні.

- Для мене було честю грати в одній команді і з Гусєвим, і з Хачеріді. Це футболісти, які стали легендами київського «Динамо». Я бажаю їм всього найкращого!

- Ваше ставлення до Мораєса?

- Це його рішення. Засуджувати його я не збираюся. Пом'якшувальний чинник у його випадку - він не українець, а бразилець. Таких переходів в світі повно.

- Ви могли б вчинити так, як Мораєс?

- Я не думаю, що зміг би перейти в «Шахтар».

- Може, його слід «тепло» прийняти в Києві?

- Він теж людина. Не лаяти ж його за перехід у «Шахтар»! На полі ми не друзі, а ось поза ним залишилися приятелями.

- Наскільки важливу роль у вашому переході в «Динамо» відіграв Лукаш Теодорчик?

- Дуже важливу. Він надав мені розгорнуту інформацію про київське «Динамо», говорив, щоб я не сумнівався в правильності цього кроку. Тому що в Польщі всі думали, що в Україні війна. Лукаш дуже близький мені друг. Він-то і сказав, що в Києві все тихо і спокійно. Тому я довго не роздумував.

- Чому після першого успішного року в Бельгії Теодорчик знітився?

- Він став найкращим бомбардиром чемпіонату Бельгії. Він підняв високо планку. Тримати її непросто. Спади неминучі. Лукаш потрапив в зону турбулентності. Десь розгубив форму. Але в останні півроку він знову вже грав і чимало забивав.

- Проте його виставили на трансфер!

- Я не хочу говорити на цю тему. Ми близькі друзі, кожен день на зв'язку. Це його справа. Він ще не прийняв остаточного рішення - залишитися в «Андерлехті» або піти.

- Порівняйте Теодорчика з Мбокані.

- Мбокані - прекрасний футболіст, він пограв в англійській прем'єр-лізі. Коли Мбокані був у формі, він приносив багато користі «Динамо». Звичайно, я стежив за Лукашем в «Динамо». У нього був і хороший період, і був момент, коли він не забивав. Йому стало складно з приходом Мораєса. Тому що Ребров більше довіряв саме Мораєсу. До того ж у Лукаша була травма, через через яку він пропустив кілька місяців. Тому він і прийняв рішення піти в «Андерлехт». І це пішло йому тільки на користь.