Григорій Суркіс: «Фонсека не може нічого протиставити Хацкевичу»

Динамо Київ 4 Серпня, 12:00 2092
Григорій Суркіс: «Фонсека не може нічого протиставити Хацкевичу»
Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс поділився враженнями від матчу «Динамо» - «Шахтар»:

- Не сказав би, що відбулося щось особливе. Майже за півтора сезони «Динамо» нас привчило до того, що «Шахтар» нічого не може йому протиставити ні на своєму полі у Харкові, ні в Києві на «Олімпійському». Тому я вважаю, що сьогодні динамівці підтвердили свої амбіції і клас. Хлопці молодці.

- Це означає, що у Хацкевича є свій рецепт успіху в матчах проти «Шахтаря»? Його тренерька думка перемагає?

- Я проти того, щоб говорили про якийсь рецепт Хацкевича. Згадайте, як «Динамо» у двох чемпіонських сезонах постійно програвало «Шахтарю», так Хацкевич цей «вірус» вилікував. Тоді Луческу говорив, що чемпіонство не справжнє. Динамівці не можуть собі дозволити говорити те саме зараз, коли регулярно перемагають «гірників». У матчах минулого сезону та двох зустрічах із донеччанами на початку нинішнього команда Хацкевича показала міць та надійну гру не лише в обороні, а й в усіх ланках. Я не перший рік у футболі, і бачу, що Фонсека поки не може знайти протидію Хацкевичу. Мабуть, йому просто немає чого протиставити. Але з точки зору логіки я можу сказати, що у «Шахтаря» є певні проблеми, він втратив дуже багато гравців. Як і «Динамо». Але Хацкевич знайшов спільну мову з футболістами, які є у його розпорядженні, які виходять в основному складі. Вони постійно доводять, що їхня майстерність, терпіння, готовність до таких виснажливих поєдинків залишається на дуже високому рівні, що дозволяє забивати бодай один м’яч у кожному матчі. У чотирьох іграх поспіль з початку сезону команда не пропускає, надійно діє в обороні і забиває. Неважливо, скільки бити по воротах. Головне туди влучати хоча б одного разу, якщо цього достатньо для перемоги. Ось і весь рецепт.

Сьогодні я побачив проблиски футболу Лобановського. Хацкевич, Лужний і Шацьких грали під його керівництвом. Лобавновський завжди був прихильником універсалізму гравців, хорошої фізичної форми гравців, пресингу, так званої, аритмії у грі. Усе це дає результат. Можливо, «Динамо» не виглядає так яскраво, як бразильці «Шахтаря». Але є дуже важлива річ. Якщо порівняти склади «Динамо» і «Шахтаря», то у киян було три легіонери, а у гірників - шість. Марлос - переодягнений бразилець в українську уніформу.

У «Динамо» є талановита молодь. Важливо не зруйнувати можливості цих хлопців. Вони мають вірити в себе, це окриляє. Таку можливість їм дає тренерський штаб. Все інше не має значення. Для мене важливі перемоги «Динамо», але перемоги наших національних збірних важливіші, вони завжди були і будуть на першому місці. Я б дуже хотів, щоб тренерський штаб нашої головної національної команди звернув увагу, яким чином зараз «Динамо» здобуває перемоги.

Я не критикую тренерів збірної. Але і в радянські часи, і у часи незалежної України наставники завжди намагалися використовували ті можливості гравців, які були перевагою над іншими суперниками. Це пресинг, надійна гра в обороні, реалізація моментів і терпіння. Бажаю, щоб Шевченко використав те, що допомагає «Динамо» під керівництвом білоруського фахівця.

Сьогодні багато говорять про динамівські серця, але покажіть меніуспішних тренерів-не динамівців. Легіонери не рахуються. Так, є Вернидуб. Він єдиний виділяється, але хто ще? Нікого. Тож можна скільки завгодно можна скептично говорити про динамівські серця, але і Хацкевич і Лужний, і інші тренери багато часу працювали з Лобановським. Вважаю, вони, можливо, використовують його конспекти в тренувальному процесі, щоб підвищити конкуренцію, залучити молодь та створити органічний ансамбль – не команду зірок, команду-зірку.

Я це кажу не тому що перебуваю у захваті від сьогоднішньої перемоги. Тренерам разом із хлопцями потрібно ще багато працювати, щоб доводити ті вдалі контратаки, які були сьогодні, до автоматизму. Щоб вболівальники не рахували секунди до фінального свистка і не молилися про те, щоб він скоріше пролунав.

- Сьогодні уболівальники протестували, влаштувавши перфоманс...

- Я не буду коментувати наміри уболівальників. Мені це не дозволяє корпоративна етика. Вболівальники - такий народ, який все розуміє. Нехай вони і ФФУ розбираються між собою.