Ігор Костюк: «Розмови про недоцільність Чемпіонату U-19 відкидаю як несерйозні»

Динамо Київ 8 Серпня, 19:33 772
Ігор Костюк: «Розмови про недоцільність Чемпіонату U-19 відкидаю як несерйозні»
Наставник команди U-19 київського «Динамо» розмірковує про чемпіонат, який починається 9 серпня.

— Як і щороку, маємо однакові очікування щодо сезону: молоді гравці повинні отримувати ігрову практику й прогресувати. Це якщо стисло.

Чемпіонат УПЛ U-19 дає плавний перехід від дитячо-юнацького футболу в дорослий. Треба зрозуміти: коли гравці закінчують клубні Академії в 16-17 років, не можна одразу пускати їх на дорослий рівень (в УПЛ, Першу лігу, Другу), бо це може негативно позначитися на їхніх кар’єрах; їм треба створити умови перехідного періоду, що й забезпечує турнір U-19.

Цього сезону у нас три команди-новачки. Але ми розуміємо: запорізький «Металург» представляє місто, де одна з найсильніших в Україні шкіл підготовки юних футболістів; у «Волині» теж хороший рівень, ми ще недавно з ними грали, коли клуб виступав у Чемпіонаті УПЛ; а «Десна», нагадаю, змагалась у турнірі U-19 ПФЛ, тобто має відповідний досвід. Словом, очікуємо дуже складного сезону — всі наші суперники амбіційні.

Про фаворитів навряд чи коректно говорити. Можу сказати про свою команду: маємо звичне завдання — крім прогресу футболістів, спробуємо знову виграти перше місце.

Розмови про недоцільність Чемпіонату U-19 відкидаю як несерйозні. По-перше, знову нагадаю про плавний перехід від дитячо-юнацького футболу в дорослий. По-друге, от пробився певний гравець в основну команду в дуже молодому віці, а інший розкриється пізніше — то цього другого доведеться «списувати», якщо не буде турніру U-19. Де будуть виступати численні випускники Академії після того, як закінчують там навчання і ще не готові виступати на дорослому рівні?

І я не вважаю, що Чемпіонат U-19 має низьку відвідуваність. Насправді чимала кількість уболівальників ходять на наші матчі — в кого є бажання, той знає, як добратися до нашої бази. Крім того, ще раз повторюся: головне завдання команд U-19 та U-21 готувати футболістів для основного складу. Хай люди краще відвідують матчі Чемпіонату УПЛ!