Герой футбольного дня. Руслан Маліновський

Футбол України 10 Серпня, 09:31 1047
Герой футбольного дня. Руслан Маліновський
Можливо, не топ-клуб рівня «Баварії» чи «Реала», але на перехід до міцного середняка якогось топ-чемпіонату Руслан Маліновський сподіватися може.

Бельгія – це вітрина для футболістів. Ті, хто виблискує тут талантом, зазвичай не залишаються без гідних пропозицій. Маліновському – 25, він – лідер «Генка», має достатню кількість матчів за збірну України. Тож перешкода у вигляді відсутності паспорту громадянина євросоюзу не повинна стати визначальною.

Тут важливо в поточному сезоні продовжити в тому ж темпі, в якому Руслан Маліновський провів перші поєдинки за «Генк». Минуло два тури чемпіонату Бельгії і три матчі кваліфікації Ліги Європи – а українець відзначився вже чотирма голами. Руслан забивав у кожному поєдинку, в якому брав участь. При цьому, не лише зі стандартів. Вчорашній гол у ворота «Лєха» показав, що українець вміє завершувати атаки й безпосередньо з гри.

Руслан Малиновский (Генк)

Тут, звісно, рано співати дифірамби і говорити про те, що Руслан Маліновський так само продуктивно виступатиме і в топ-чемпіонаті. Але робота, яку українець виконав впродовж двох з половиною сезонів у Бельгії, переконує в тому, що Руслан повинен принаймні спробувати. Аби потім не було за що докоряти самому собі.

З «Генком» контракт у Маліновського діє до літа 2021-го року, а трансферна вартість за оцінками Transfermarkt коливається в районі чотирьох мільйонів євро. Хоча зрозуміло, що на таку пропозицію бельгійська команда не пристане. Покупцям, реально зацікавленим в послугах українця, доведеться заплатити більше.

Руслан Малиновский (Генк)

До слова, випадок прогресу Маліновського в чемпіонаті Бельгії не може бути показовим абсолютно для всіх. У нас звикли називати Жюпіле лігу сприятливим для українців середовищем, але практика показує, що виблиснути вдається не всім. Єдине – туди легше потрапити в силу злагодженої роботи агентів між двома ринками (бельгійським та українським). Але успіх на футбольному полі залежить виключно від індивідуальних якостей футболіста, його ставленні до роботи.

Заслуга Маліновського в тому, що він бере максимум від тих можливостей, які надає середовище. Точніше – які надає команда. Але навіть у чемпіонаті Бельгії є куди рости, націлюючись, наприклад, на перехід до команди з чемпіонськими амбіціями та реальними шансами на участь в груповому етапі Ліги чемпіонів. Маліновському потрібно поступово підвищувати рівень команди, завдяки чому буде можливість підвищувати і індивідуальний рівень гри. Це початок прямої лінії розвитку, якою у Європі вдалося пройти ліченим українським гравцям.

Руслан Малиновский (Генк)