Заховайло: «Ситуація в «Динамо» починає дратувати»

Динамо Київ 30 Серпня, 15:55 4644
Заховайло: «Ситуація в «Динамо» починає дратувати»
Відомий футбольний менеджер та агент В’ячеслав Заховайло розповів про причини невдачі «Динамо» в плей-оф кваліфікації ЛЧ.

— На ваш погляд, чому «Динамо» не змогло пробитися в Лігу чемпіонів?

— Після поразок усі завжди прагнуть знайти винних серед гравців і тренерів. Однак я закликаю бути реалістами. Потрібно розуміти, в якій політичній та економічній ситуації перебуває Україна. Вболівальники хочуть, щоб «Динамо» завжди перемагало, проте для виходу в Лігу чемпіонів не було передумов. Лише чемпіонство в Україні зараз дасть змогу вийти в груповий етап ЛЧ, пробитися нашим клубам через кваліфікацію, на жаль, дуже складно.

«Аякс» на три голови сильніший за «Динамо» в економічному плані. Навіть на чотири

У чому нідерландська команда перевершує українську?

«Аякс» на три голови сильніший за «Динамо» в економічному плані. Навіть на чотири. Амстердамський клуб може дозволити собі придбати футболістів за 11-15 млн євро, що не скажеш зараз про київський ФК.

З чим виникли проблеми в команди Хацкевича?

У «Динамо» не було цілісності гри. Спеціалісти розповідають, що кияни грають збалансовано, надійно діють в обороні та проводять небезпечні контрвипади. Проте, на жаль, у протистоянні з нідерландцями ми цього не побачили. Ні в гостях, ні дома. Зі своєї точки зору скажу, що гра була розбалансована в середині поля. Не вдавалося швидко перейти від оборони до нападу та навпаки. Динамівці не зовсім володіють позиційною атакою, тому що виникають необов’язкові втрати м’яча. Це говорить про рівень майстерності виконавці.

Для домашнього користування «Динамо» чудово підходить, для європейської сцени – не вистачає кваліфікації

Чому виникає такий дисбаланс в грі, порівнюючи з виступами в УПЛ?

— Ця команда – шикарна для чемпіонату України, щоб боротися за призові місця. Для домашнього користування «Динамо» чудово підходить, для європейської сцени – не вистачає кваліфікації. Ми це побачили проти «Аяксу».

З такою грою краще виступати в Лізі Європи?

— Виліт з Ліги чемпіонів – це болісний економічний удар. Однак за спортивною частиною, думаю, що «Динамо» в Лізі Європи зможе більше потішити вболівальників. У цьому турнірі рівніші суперники, отож можна ставити завдання виходу в плей-оф, як це було торік.

Київська команда грає з імітацією нападника – динамівці щоразу грають вдесятьох

Яка позиція в «Динамо» викликає найбільше питань?

— Київська команда грає з імітацією нападника. Динамівці щоразу грають вдесятьох, виправдовуючись проблемами в півзахисті та на флангах, з яких не завжди м’яч дістається до атакувальної фази. «Динамо» не може створити тиск, тому що команда вибігає обмеженою кількістю гравців, яка за таймінгом не встигає увірватися в штрафну суперника.

Окрім того, виникають проблеми в обороні. Захисники інколи грають дуже близько до своїх воріт, мотивуючи це тим, щоб за спиною не було вільних зон. До високої лінії захисту футболісти просто неадаптовані, в такому випадку в обороні утворюється прохідний двір.

Загалом тактична ситуація в «Динамо» мене починає дратувати. Не можна суперникам дозволяти так легко доходити до краю штрафного.За словами Хацкевича, киянам не вистачило «романтичного» футболу

Відставка Хацкевича? Не думаю, що хтось інший з таким підбором виконавців зможе грати у яскравіший футбол

— Зараз у пресі активно обговорюється відставка Хацкевича. Підтримуєте такі зміни?

— Не подумайте, що я критикую тренерський штаб, що фахівці, мовляв, приймають неправильні рішення. Хацкевич грає з тим, що є. Становище клубу диктує тактику команди, враховуючи рівень футболістів. Не думаю, що хтось інший з таким підбором виконавців зможе грати у яскравіший футбол.

Наприклад, Сидорчук зіграв на позиції опорника. Втім, швидкість мислення, прийняття рішень, робота з м’ячем – цього не вистачає Сергію на такому рівні. Загалом була проблема в взаємодії центрального трикутника. Хоча Сидорчука виправдовує, що він недавно лише повернувся після травми.

— Що потрібно змінити «Динамо» в своїй грі?

— Має бути концепція та структура футболу команди, яка не зазнаватиме змін. До того ж треба зробити висновки з селекційної роботи. Хороші футболісти на ринку зараз вартують великих грошей. Я не стверджую, але припускаю, що у власників клубу зараз немає можливості інвестувати в трансфери нових гравців.

Філософія клубу не змінюється за один день, для цього потрібен час. «Динамо» часто змінювало вектор: то були запрошені гравці зі східної Європи, потім з Південної Америки. Повинна бути єдина програма дій, тоді буде легше.

Припускаю, що у власників клубу зараз немає можливості інвестувати в трансфери нових гравців

— На матч з «Аяксом» в основі неочікувано вийшов літній новачок – Супряга. Як оціните перспективи юного нападника?

— Хороший хлопець, дуже перспективний. Думаю, через півтора-два роки буде грати на хорошому рівні, якщо продовжить прогресувати. Інша справа, що поява Супряги на гру з «Аяксом» була нелогічною. Нехай уже пробачать мене тренер і президент «Динамо». Сам футболіст здивувався, що потрапив у заявку та вийшов з перших хвилин. Як казав великий Валерій Васильович Лобановський, у футболі дрібниць не буває.

— Запрошення нового тренера не покращить ситуацію в «Динамо»?

— Не потрібно звинувачувати в усьому Хацкевича. З таким підбором виконавців складно досягти більшого. «Шахтар» уже шість матчів не може обіграти «Динамо», а повірте мені, «Гірники» ні чим не гірші за «Аякс». Коли київська команда програє, виникає багато негативу та тиску на клуб. Однак це потрібно перебороти та забути. Поразки дуже дорого обходяться, але добре навчають. Найголовніше – зробити висновки та рухатися далі.

У нинішньому становищі винні ні тренери, ні керівництво. Так склалася економічна ситуація в країні. Будемо реалістами

— Які наступні кроки повинен зробити київський клуб?

— Не скажу, що в «Динамо» катастрофа. У команді велика кількість кадрів. Необхідно тих гравців, які не відповідають рівню «Динамо», реалізувати на ринку в літнє або в зимове трансферне вікно. Важливо надалі обрати один курс і притримуватися його. З часом може все налагодитися. І в країні, і в футболі.

Хочу підтримати Хацкевича. Вважаю, що тренерський штаб робить максимум, що можливий на сьогоднішній день. Утім, для великого футболу та Ліги чемпіонів «Динамо» поки не готове, це потрібно розуміти. Для цього треба іншого рівня футболістів. У нинішньому становищі винні ні тренери, ні керівництво. Так склалася економічна ситуація в країні. Будемо реалістами. Вболівальникам і журналістам не варто нагнітати.

Тарас Гончар