Рейтинг клубів УЄФА. Топ-10 «Шахтаря», бонуси для «Динамо» і «Ворскли», втішна частка для «Зорі»

Динамо Київ 31 Серпня, 14:00 2522
Рейтинг клубів УЄФА. Топ-10 «Шахтаря», бонуси для «Динамо» і «Ворскли», втішна частка для «Зорі»
Схема нарахування клубного рейтингу УЄФА з сезону 2018/19 зазнала змін.

Якщо раніше клубний рейтинг формували дві величини – сума балів, набрана клубом до особистого клубного рейтингу за п'ять попередніх сезонів та 20 відсотків від рейтингу асоціацій за п'ять попередніх сезонів, то зараз рейтинг визначає лише одна з цих величин – найбільша.

Наочно схему легко осягнути на прикладі української «Ворскли». Сума балів, набрала полтавчанами за останніх п'ять років до особистого клубного рейтингу – 5.000; а 20 відсотків від рейтингу української асоціації за останніх п'ять сезонів рівна 7.020; отже, «Ворскла» при жеребкуванні групового етапу Ліги Європи 2018/19 сіялася саме за останнім показником – 7.020.

І навпаки: у «Зорі» сума особистого рейтингу за останніх п'ять сезонів перевищує частку від асоціації (11.500 проти 7.020). Тому враховується вищий показник.

Луганці завершили сезон з показником в 11.5 балів завдяки 2.5 очкам, які автоматично отримують клуби, що вилетіли з раунду плей-офф кваліфікації Ліги Європи. Луганці ділять з «Русенборгом» 109-110-ту позиції, але ризикують опуститися нижче, бо за спиною перебувають «Славія», «Бордо», «Ренн» і «Апполон», кожному з яких одна-єдина перемога на груповому етапі дозволить випередити «Зорю».

Рейтинг клубів УЄФА. Топ-10 Шахтаря, бонуси для Динамо і Ворскли, втішна частка для Зорі - изображение 1

«Ворскла» уже отримали три бали до особистого рейтингу, які автоматично присвоюються учасникам групового турніру Ліги Європи. Між іншим, це другий найбільший показник сезонного особистого рейтингу в історії полтавчан. Три бали підуть до скарбнички «Ворскли», якщо за результатами ігор полтавці наб'ють собі менший рейтинг; якщо ж вдасться заробити більше, то ці три очки до суми набраних балів додаватися не будуть. Сьогодні «Ворскла» обіймає 141-у позицію, але щоб піднятися вище, в групі треба уникнути поразок. На цьому ж рівні за рахунок частки асоціації знаходяться і низка інших українських команд, які впродовж останніх п'ятьох років виступали на міжнародній арені, але набрали менше 7.020 очок. Це «Маріуполь», «Олімпік», «Олександрія», «Чорноморець» і нині покійний «Металіст».

Рейтинг клубів УЄФА. Топ-10 Шахтаря, бонуси для Динамо і Ворскли, втішна частка для Зорі - изображение 2

«Динамо» в сезонному рейтингу має три очки за потрапляння до групи Ліги Європи. Якщо вдасться набрати більше (два очки – за перемогу, одне очко – за нічию), ці три не доплюсуються до здобутку; якщо буде набрано менше трьох очок, то в таблиці залишиться більш високий показник. Загалом за п'ятирічку «Динамо» напрацювало на 21-у сходинку, але ситуація – дуже мінлива, бо щільність в графіку – надзвичайно висока. Зміни будуть відбуватися після кожного ігрового дня.

Рейтинг клубів УЄФА. Топ-10 Шахтаря, бонуси для Динамо і Ворскли, втішна частка для Зорі - изображение 3

Станом на зараз «гірники» перебувають в топ-10, розділяючи це саме десяте місце з «Порту». В сезонному рейтингу вже є чотири очки, до яких будуть додаватися бали за виступ у групі. «Гірники» найближчим часом можуть дістати дев'яту позицію, на якій перебуває «Арсенал». Але потрібно остерігатися тих, хто за спиною – «Боруссія», «Рома», «Ліверпуль», «Наполі».

Рейтинг клубів УЄФА. Топ-10 Шахтаря, бонуси для Динамо і Ворскли, втішна частка для Зорі - изображение 4