Герой футбольного дня. Тренер «Карпат» Жозе Мораїш

Футбол України 3 Вересня, 15:24 1089
Герой футбольного дня. Тренер «Карпат» Жозе Мораїш
За підсумками матчу «Динамо» - «Карпати» можна підняти і розгорнути одразу кілька тем. Але в кожній з них червоною ниткою проходитиме запитання – а що це було?

Це була ода немічності київського гранда, чи стартова фаза розквіту команди Жозе Мораїша? Принаймні, перший тайм наштовхнув на думку, що з такою грою «Карпати» заслуговують бути в лідерах українського футболу і можуть гідно битися не лише з середняками, але й з флагманами. Водночас, виглядало так, що суперника львів'ян це знущання ніяк не зачіпало; навпаки, підкрадалися думки, що футболісти «Динамо» свідомо розхитують під Олександром Хацкевичем стілець.

Впродовж останніх років бренд «Карпат» асоціюється з авантюрами. Маючи можливості бути серед лідерів українського футболу як за роботою менеджменту клубу, так і за результатами команди, львів'яни повсякчас переживають стреси. Після Олега Кононова жоден тренер так і не зумів знайти свого місця біля керма «Карпат». Хтось працював бездарно (як Дячук-Ставицький, Сергій Зайцев чи Володимир Беззуб'як), хтось не розумів, куди потрапив (як Ігор Йовічевіч чи Даріо Друді), а хтось не знайшов спільної мови з керівництвом клубу (як Олександр Севідов, Володимир Шаран або ж Олег Дулуб).

Жозе Мораїш – поки що темна конячка нашого чемпіонату. З одного боку, португалець гарно балакає, декларуючи в теорії дуже високі і амбітні цілі для львів'ян; з іншого боку, гра колективу під орудою колишнього помічника Жозе Моурінью не набула самодостатніх барв. Поки що доводиться говорили лише про епізоди просвітлення, які безсистемно трапляються з «Карпатами».

Хоча своє місце в історії «левів» Жозе Мораїш, незважаючи на поточну неоднозначність персони, уже займе. Саме при ньому львів'яни в матчі чемпіонату обіграли «Динамо» на його території вперше з 1997-го року. Обіграли яскраво і заслужено. Перший тайм у виконанні «Карпат» на НСК «Олімпійський» – еталон гри середняка аутсайдера проти статусного фаворита. «Динамо» били по-різному, але так безнадійно з точки зору дисципліни і руху, що випромінював суперник, на внутрішній арені кияни не потерпали давно.

Карпаты (Львов)

Другий тайм був трохи іншим. За його підсумками вже варто говорити про дисципліну і витримку, проявлені підопічними Мораїша у відповідь на не зовсім адекватне суддівство Олександра Дерда. Цей матч залишиться в золотій історії «Карпат», однак на його прикладі не можна моделювати майбутнє команди. 0:2 на «Олімпійському» – це найперше провал «Динамо», а вже потім заслуга «Карпат»… З іншого боку, чимало ми бачили поєдинків, коли суперники львів'ян грали кволо, але скористатися подарунками «леви» не могли. Мораїш стукав, і йому відкрилося. Мораїш не був лежачим каменем, під який ніколи не потече вода. Це заслуговує на те, аби уважніше слідкувати за розвитком львівської каденції португальця.