Ліга націй УЄФА: все, що потрібно знати

Збірна України 5 Вересня, 15:18 4737
Ліга націй УЄФА: все, що потрібно знати
Європейський футбольний союз затвердив остаточну версію правил і регламенту Ліги націй УЄФА.

Ліга націй-2018/19: як вона пройде?

Ліга націй - новий турнір, який замінить більшість товариських матчів збірних офіційними і дозволить їм грати з рівними за класом командами, щоб забезпечити стабільне процвітання футболу на рівні збірних.

- Участь в турнірі візьмуть всі 55 збірних.

- Команди розподілені по чотирьох лігах (A, B, C і D) відповідно до їх рейтингу на кінець Європейської кваліфікації ЧС-2018.

- В лізі А зіграють 12 топ-збірних. Наступні 12 потрапили в лігу В, наступні 15 - в лігу С, що залишилися 16 - в лігу D.

- Ліги A і B складаються з чотирьох груп по три команди.

- Ліга C складається з однієї групи з трьома командами і трьох груп по чотири команди. Ліга D складається з чотирьох груп по чотири команди.

- Матчі проводитимуться вдома та на виїзді у вересні-листопаді 2018 року (кожна збірна проведе чотири або шість ігор в залежності від чисельності групи).

- Переможці чотирьох груп ліги А вийдуть у фінальну стадію, яка пройде в червні 2019 року. Вона буде складатися з півфіналів, матчу за третє місце та фіналу. Господарів вибере Виконком УЄФА в грудні 2018 року з числа учасників.

- Переможці груп ліг В, С і D отримають підвищення в класі. Найгірші команди в групах ліг А, В і С вилетять в нижчу лігу.

Таким чином, європейські збірні будуть боротися або за перемогу в Лізі націй, або за вихід в дивізіон вище, або за збереження місця в своєму дивізіоні.

Кваліфікація Євро-2020

Відбірковий цикл Євро-2020 не зазнає серйозних змін (визначаться володарі 24 путівок). Але почнеться він не в вересні, як було раніше після фінальних стадій великих турнірів, а в березні 2019 року. Автоматичних путівок у фінальну стадію НЕ буде (матчі фінального турніру приймуть 13 асоціацій).

Груповий етап кваліфікації (20 путівок)

Команди розіб'ють на десять груп по п'ять або шість збірних. Дві кращі збірні кожної групи вийдуть у фінальну стадію. Так визначаться володарі перших 20 путівок.

Плей-офф (4 путівки)

Ще чотири учасники Євро-2020 визначаться у стикових турнірах за участю 16 переможців груп Ліги націй УЄФА (переможців усіх чотирьох груп в усіх чотирьох лігах).

У кожній лізі свій плей-офф з двох одноматчевих півфіналів і фіналу. Переможці кожного плей-офф отримують путівки на Євро-2020.

Якщо хтось із переможців груп Ліги націй вже пробився на ЄВРО через відбірковий цикл, то його путівка в стикові матчі дістанеться наступній кращій команді дивізіону. Якщо в лізі не набереться необхідних чотирьох команд, вакантні місця займуть команди з дивізіонів нижче з урахуванням загального рейтингу в Лізі націй.