Герой футбольного дня. Роман Яремчук

Збірна України 7 Вересня, 14:15 1188
Герой футбольного дня. Роман Яремчук
Чи стане Роман Яремчук вирішенням проблеми хоча б на Лігу націй та кваліфікацію чемпіонату Європи 2020?

Центральний нападник – проста, здавалося б, позиція на футбольному полі. Виходи і забивай голи. Однак в Україні з цим амплуа, - опісля завершення Андрієм Шевченком кар'єри, - спостерігаються перманентні проблеми. І повсякчас постаті центральних форвардів збірної України викликають неоднозначні враження у вболівальників та фахівців.

Роман Яремчук. Чи стане він вирішенням проблеми хоча б на Лігу націй та кваліфікацію чемпіонату Європи 2020? Поєдинок з Чехією, мабуть, не може бути показовим щодо даного запитання.

Роман Яремчук

Яремчук не реалізував дві зручних нагоди на початку матчу, а ще в одному епізоді завадив Марлосу, який вже готувався завдати удару після флангової передачі. Примітно, що ці три удари залишилися для Яремчука єдиними в матчі – більше він по воротах не бив, хоча відіграв аж до 85-ї хвилини. Проте Яремчук немало як для нападника володів м'ячем (3,9 відсотка від загальнокомандного показника) і добре грав у пас. Власне, в цьому і весь секрет.

Лінія захисту чехів опустилася низько до воріт, тому не було нагоди вибігати за спини захисникам. Тому в нікуди виявилися дві чи три спроби Ракицького знайти Яремчука довгою передачею. Роман більшу частину ігрового часу провів в зоні між центральною лінією та штрафним майданчиком суперника.

Роман Яремчук

Чи було то планом Андрія Шевченка? Ризикнемо припустити, що швидше так склалося ситуативно. Яремчук у клубі не виступає на позиції центрального нападника, а закриває фланг. Проте завдяки мобільності, витривалості і розумінню гри стрімко змінює позиції, опиняючись за ситуацією то на вістрі, то на позиції «дев'ятки», то на фланзі. Одна з чеснот Яремчука – швидка реакція, що проявилося у моменті, коли Вацлік кінчиком пальців вибив м'яча з-під ніг форварда, коли той кинувся на добивання.

Яремчук добре грає в пас і тонко порається з м'ячем. З ним легко як розганяти контратаки, так і діяти в позиційному наступі. В активі Романа – три (!) передачі на загострення (на гольові моменти) в поєдинку з чехами. Для порівняння – стільки ж у Марлоса та Ярмоленка.

Констатуємо, що для матчу з чехами, в якому довелося зламувати насичену і глибоко посаджену оборону, Яремчук був корисним для збірної України. Тренер на сто відсотків вгадав з персоною нападника. Однак все ж Яремчук не вирішує запитання забивного нападника. І в поєдинках з суперниками, які сповідують інший стиль футболу, буде важче.

Ігор Семйон