Ігор Яворський: «Ключовим став вихід Циганкова, шкода, що в сьогоднішній збірній так мало динамівців»

Динамо Київ 10 Вересня, 09:19 1096
Ігор Яворський: «Ключовим став вихід Циганкова, шкода, що в сьогоднішній збірній так мало динамівців»
Відомий тренер Ігор Яворський прокоментував матч національної збірної України проти словаків (1:0).

— Ігоре Петровичу, які маєте відчуття від другої поспіль перемоги «синьо-жовтих»?

— Сьогоднішній поєдинок був зовсім іншим, аніж той, що ми побачили в Чехії. Сьогодні змагалися дві рівні команди, йшла боротьба тактик, де, як мені здалось, обидва суперники зробили ставку на те, щоби насамперед не пропустити. Ні ми, ні словаки не особливо рвались атакувати, тому перший наш момент був створений після проходу Віктора Циганкова. Можливо, таку тактику зумовили обставини — «важкі ноги» українців, які грали на третій день після поєдинку в Чехії. З другого боку, найбільший, як на мене, негативний момент — повільний перехід із оборони в напад — нічим не можна виправдати. Та й елементарно зрозуміти: це ж завжди був наш «козир» — дії через контратаки! Треба віддати належне словакам: вони перекрили трійку українських центрхавів, які в Чехії зробили гру.

— У Львові знову дався взнаки наш давній парадокс: перший матч із двох спарених провести яскраво, другий — набагато гірше. Втома?

— Давайте почнемо з очевидного, на мій погляд, факту: силу українців можна оцінити після зустрічей зі збірними топ-рівня, до яких ні Чехія, ні Словаччина сьогодні не належать. Обидві збірні-суперники переживають зміну поколінь, тому нині в основі ми бачили Марека Гамшик, котрий більшу частину часу просто стояв, Мартіна Шкртела й т.д. Тобто наразі складно говорити про закономірності чи їхній злом: побачимо, як Україна виступатиме в елітному дивізіоні Ліги націй, якщо проб’ється туди. В будь-якому разі, наша команда виграла два матчі поспіль — можемо пишатися нею й державою, де живемо.

— Прокоментуйте, будь ласка, найяскравіші персоналії.

— Ключовим став вихід Циганкова, котрий додав швидкості, яскравості, неординарності. «Вразив» Ярослав Ракицький — тими авантюрними діями поблизу своїх воріт. Сподобався Олександр Зінченко — вважаю, його треба було випускати раніше. Наші фланги просідали, причому специфічно: до захисників (Миколи Матвієнка й Олександра Караваєва) претензій бути не може, натомість Євген Коноплянка й особливо Андрій Ярмоленко виглядали важкувато (за моїми підрахунками, до перерви футболіст «Вест Хема» чотири рази не зміг обіграти опонента по бровці). Залишається проблема центрфорварда — Роман Яремчук зазвичай ефективний суто в карному майданчику. Жаль, що в сьогоднішній збірній так мало києводинамівців…