«Карпати» можуть змінити власника, але є одна причина, яка заважає це зробити

Футбол України 11 Вересня, 20:43 1627
«Карпати» можуть змінити власника, але є одна причина, яка заважає це зробити
Справа не в Димінському.

Що відбувається?

Вчора з’явилася інформація про те, що «Карпати» хочуть купити Олександр та Галина Гереги. Вони вже нібито й домовилися з власниками клубу. Зараз у клубі працюють люди, які оцінюють майно, проводиться аудит. Тільки невідомо, на якому етапі процес і чи точно відбудеться угода. Ситуація для вболівальників львів’ян непроста. З однієї сторони – в Герег сумнівна репутація і жодного досвіду в управлінні футбольним клубом, з іншого – «Карпатам» потрібне щось нове. Клуб давно застиг в стагнації, а Петро Димінський не живе в Україні.

Сам Герега відомий тим, що заснував компанію «Епіцентр-К», яка була спонсором «Вольфсбурга». В 2012-му був обраний до Верховної Ради від «Партії регіонів», там він голосував за «диктаторські» закони і не голосував за їх відміну. В лютому 2014-го вийшов з «Партії регіонів» у ВРУ, але в жовтні знову був обраний нардепом. Зараз займається там податковою та митною політикою. Також Герега є президентом федерації важкої атлетики та віце-президентом ФФУ.

«Карпати» хочуть купити вперше?

Ні. Під час правління Димінського траплялися кілька ситуацій, коли «Карпати» хотіли купити. Та й сам бізнесмен натякав, що хоче продати клуб. Не обходилося без «але».

«Якщо чесно, я хотів би продати «Карпати». Але залежно від того, хто хоче придбати і з якими намірами. Наприклад, свого часу я був готовий віддати клуб за символічну гривню, але за умови, що «Карпати» набудуть колективну, акціонерну форму власності: по чверті акцій в руках інвесторів, міської та обласної влади та вболівальників. Однак далі задекларованих намірів з боку влади справа не пішла», – розповідав Димінський. Всі переговори закінчувалися однаково – нічим.

2012 рік. Інвестор «Свободи» хотів придбати клуб перед парламентськими виборами. «Карпати» були потрібні об’єднанню для досягнення політичних цілей. Не домовилися

2015 рік. На «Карпати» вийшов Ростислав Штинь – він виступав посередником у переговорах між невідомою німецькою компанією і власниками львівського клубу. Рік потому Штинь повернувся, але пропозиція була конкретнішою. «Карпати» знову хотіли німці (компанія German Pellets), але в обох випадках точок дотику знайдено не було. Справа не дійшла до аудиту.

«Я послухав Штиня рівно 5 хвилин і відправив до того, хто його послав. У мене одне питання до нього було. Я спитав: «У тебе гроші є?». Він: «Немає. Але я знаю, у кого є». Я сказав: «Або приведи мені того, хто має гроші і хоче купити, або розмову завершено»», – розповідав Димінський.

2018 рік. Як відомо Tribuna.com, цього року в «Карпати» надходила пропозиція від китайських інвесторів. Однак конкретних перемовин чи аудиту також не було.

В чому проблема?

В усіх цих ситуаціях є один дуже важливий нюанс. Скільки б фанати «Карпат» не вимагали від Димінського продати клуб, він не може це зробити. Адже Димінський володіє «Карпатами» лише наполовину. Друга належить Ігорю Коломойському.

«Я продав 50% акцій футбольного клубу в 2010 році іноземному інвестору. Ці кошти були спрямовані на розвиток інфраструктури клубу, дитячо-юнацького футболу. Ось такі інвестиції я готовий залучати і надалі.

Чи правда, що 50% акцій належить олігарху Ігорю Коломойському? Я можу казати одне: дійсно, у «Карпат» сьогодні два власники – дві юридичні особи, не фізичні, це дві іноземні компанії», – говорив Димінський в березні 2016-го в інтерв’ю «Главкому».

Як відомо Tribuna.com, Димінський справді не проти продати свою частку в «Карпатах» (рік тому навіть пропонував її за 1 гривню), однак покупців найбільше відлякують два моменти:

а) ніхто не хоче купувати, грубо кажучи, лише половину клубу;

б) ніхто не розуміє, з ким конкретно вести перемовини зі сторони Коломойського.

Коломойський не вмішується в діяльність клубу і не фінансує його, але продати «Карпати» без нього – неможливо. В цьому і полягає основна перепона для продажу клубу, який з логічних причин більше не потрібен Димінському. ТаТоТаке повідомляє, що цього разу потенційним покупцям вдалося домовитися і з Димінським, і з Коломойським. Вірите?