«Ренн» – все про клуб одного з найбагатших футбольних мільярдерів, що шокував ПСЖ і зіграє проти «Динамо» в Лізі Європи

Динамо Київ 12 Вересня, 21:15 4541
«Ренн» – все про клуб одного з найбагатших футбольних мільярдерів, що шокував ПСЖ і зіграє проти «Динамо» в Лізі Європи | 19-27
Представляємо найсильнішого суперника київського «Динамо» в ЛЄ 2018/19. «Ренн» – старий знайомий українських клубів в єврокубках.

Бретонці ведуть свою древню історію з 1901 року. Ренн, з яким Динамо зіграє спарені матчі в Лізі Європи (25 жовтня в гостях і 8 листопада в Києві) ніколи не вигравав чемпіонат Франції за своє понад столітнє існування, якщо не враховувати тріумфу в другому дивізіоні (1983).

Прізвисько команди – «червоно-чорні» за колір основної форми.

Найбільші титули – Кубок Франції (1965, 1971) і Кубок французької ліги (2013). У 2000-х Ренн також двічі ставав фіналістом Кубка Франції і вигравав своєрідний єврокубок Кубок Інтертото – останній в історії розіграш турніру, переможець якого виборював путівку в Кубок УЄФА.

Найбільш принциповий історичний суперник – Нант. Бретонське дербі – це вам не жарти. Ренн поступається не тільки в титулах, а й у статистиці: 20 перемог і 34 поразки. Однак останнім часом багато що змінилось. Ренн не програє 5 років і 9 матчів, а виграв за цей час 5 матчів.

Історія єврокубкових протистоянь свідчить не на користь клубів УПЛ. З французами в наших команд стосунки якось не склались. Аж 23 рази представники України програвали дуелі, а вийшли переможцями лише 9.

Динамо ж стало першим в історії українських команд, хто вибив французів за підсумком двох матчів, а у складі киян основним тоді був півзахисник... Олександр Хацкевич. Перед сезоном Ліги чемпіонів 1998/99 і поєдинками з Лансом було 8 поспіль фіаско, зокрема, і кияни тричі не могли нічого вдіяти. Баланс дуелей проти Франції не на користь киян 3:6.

Ренн грав проти України 3 матчі, і всі вони завершились з однаковим рахунком! На груповому етапі Кубка УЄФА 2005/06 (тоді, коли було по одному матчу проти кожного суперника) програв Шахтарю 0:1. А у вимерлому Кубку Інтертото 2008 пройшов Таврію лише по пенальті – команди обмінялись перемогами по 1:0.

Саме в Ренн колись перейшов з Динамо відомий гвінейський форвард Ісмаель Бангура. Інші знамениті гравці бретонців: Петр Чех, Сільвен Вільтор, Мікаель Сільвестр, Ель-Хаджі Діуф, Бернар Лама і, звісно ж, Усман Дембеле – найкрутіший вихованець академії бретонців, який обійшовся Барселоні у 145 млн євро.

Ренн – дещо балаганний клуб. У 2018 році бретонці зібрались виставити на загальний огляд свої найбільші трофеї, але обидва кудись зникли. Як виявилось, один просто не повернулись з іншої виставки, а другий так добре сховали, що ніхто не знав, де він.

Ренн (124,55 млн євро) вдвічі дорожчий за Динамо (67), якщо брати до уваги вартість гравців. При цьому влітку французи підсилились на 15 млн євро (заробили на продажах 21), а українці – на 20. Найбільше віддали за 22-річного форварда Реймса з милозвучним прізвищем Джордана С'єбатшо (9 млн), тоді як у киян Владислав Супряга (орієнтовно 6,5)

Ренн підсилився двома гравцями, яких сватали в Динамо. Якщо екс-вінгер ПСЖ Бен Арфа – це більше інтриги агентів, то колишній нападник Мілана Мбайє Ньянг – більш предметна розмова.

Найдорожчим гравцям обох команд по 20 років. У Ренна це сенегальський вінгер Ісмаїла Сарр (14 мільйонів євро), у Динамо – Віктор Циганков (8).

До слова, Сарр є найкращим бомбардиром «червоно-чорних» – на старті сезону він забив 2 голи, а це більше за будь-кого.

Капітаном Ренна є 28-річний опорник Бенджамін Андре. Універсал, який може зіграти і на обох флангах півзахисту, і ближче до чужих воріт. У поточному сезоні на його рахунку гол плюс пас і входження в символічну збірну туру за версією L'Equipe.

Бенджамін Буріго – ще один гравець, на якого варто звернути увагу. Другий найдорожчий гравець Ренна (12 млн євро) грає на всіх позиція у півзахисті, немало забиває і асистує: 12+7 за системою гол плюс пас у минулому сезоні, 1+1 вже в цьому. Найчастіше його використовують на правому фланзі, але 24-річний француз може зіграти ближче і до атаки, і до оборони.

Власником Ренна є сім'я Франсуа Піно, статки якого оцінюють у понад 20 мільярдів доларів (не останній у десятці мільярдерів, у яких є свій футбольний клуб) – серед його активів аукціон, театр, журнал і такі бренди, як Gucci Group, Yves Saint Laurent, Puma, Ulysse Nardin, Brioni, Alexander MacQueen, Balenciaga.

Володіння клубом є для нього та його сина Франсуа-Анрі більше сентиментом і хобі, ніж бізнесом. Піно не інвестують у клуб шалені мільйони на трансфери, хоча могли б. Можна було б навіть сказати, що не дуже влазять у цього справи, делегуючи це поставленому президенту, але останні роки Франсуа-Анрі, одружений з чарівною голлівудською акторкою Сальмою Хайєк (парочку навіть бачили на домашньому стадіоні) раптово доклався до звільнення головного тренера Крістіана Гуркюффа. Піно на гарному рівні тримають Ренн на плаву, адже походять з цього міста, але не більше.

Однак амбіції клубу ростуть швидше, ніж сягають мрії власника. Ренн посів 5-е місце в міцному чемпіонаті Франції, а зараз йде 6-м, випереджаючи такі команди, як Ліон і Монако. У команди є все, щоб за сприятливих обставин поборотись за топ-3 і Лігу чемпіонів, і четвергові матчі в ЛЄ тут трохи як зайве колесо.

Ренн, Динамо, стадіон, Ліга Європи

Бретонці грають на мальовничому стадіоні Руазон Парк, який може помістити до 30 тисяч глядачів. Арена – майже така ж стара, як клуб, адже відкрита у 1912 році. Навколо неї протікає ріка. Цікаво, що домашній стадіон клубу мільярдера належить адміністрації міста, і це також свідчить на користь того, що Піно не бачать доцільності вкладатись у створення суперклубу.

Головний тренер Ренна – екс-гравець збірної Франції Сабрі Лямуші. Найбільшим його успіхом був вихід на ЧС-2014 з івуарійською збірною. У Францію несподівано повернувся як наставник з чемпіонату Катару. Перший же сезон довів, що бретонські боси не помилились. Навіть після традиційного відходу кількох лідерів Ренн фінішував на пристойному 5--му місці.

А ще команда Лямуші стала першою, що завдала домашньої поразки ПСЖ за 2 роки в чемпіонаті Франції. Цікаво, що саме Ренн був тим, хто переміг парижан на Парк де Пренс перед тим, як ще зробило Монако у 2016-му (2014 рік, і знову травень). «Червоно-чорні» стали в один ряд з Реалом – єдиним клубом, що вигравав у Парижі за цей немалий період. Щоб ви розуміли, станом на половину попереднього сезону найбільшим успіхом Ренна була місце у верхній десятці. Однак 46-річному Лямуші (на 2 роки старший за Хацкевича!) вдалось підняти своїх хлопців у єврозону.

Ренн почав грати у гнучкі 4-2-3-1 (спокійно може переходити і на 4-1-4-1), і це приносить результат. Кількість очікуваних голів менша, ніж забитих. З xG 0,84 гола вони забили 2 м'ячі в перших двох турах. Тобто «червоно-чорні» частенько забивають з позицій, які не вважаються дуже гольовими. Далі статистика створюваних моментів вже трохи покращується, і в підсумку маємо: 5,17 очікуваних і 6 реально забитих голів.

Однак Ренн і пропускає більше, ніж варто очікувати. За статистичними даними xGA команда Лямуші мала б дозволити забити суперникам не більше 3,71 гола. А на виході маємо 5 пропущених.

Ренн в усіх матчах сезону забивав першим. Безжально використовує обрізки і помилки воротарів суперника, але й багато пропускає з центральної зони. Найбільш небезпечна ця команда на контратаках (3 голи забито) стандартах (2).

Французький клуб, безумовно, сильніший за Астану та Яблонець, але і з ним Динамо має всі шанси поборотись за перше місце у своїй групі. Матчі з Ренном як мінімум обіцяють бути цікавими, адже зараз кияни і бретонці виглядають доволі схожими в ігровому плані колективами.


Читайте також: «Яблонєц»: суперник «Динамо» у Лізі Європи, якого підсилив «Шахтар».