Чому українського чемпіонату немає в FIFA 19? Пояснення від представника УПЛ

Динамо Київ 15 Вересня, 21:43 2794
Чому українського чемпіонату немає в FIFA 19? Пояснення від представника УПЛ
Комерційний директор української Прем'єр-ліги Роман Свиріпа розповів, чому наш чемпіонат не представлений у симуляторі FIFA 19.

У Києві 15 вересня відбувся воркшоп, організований Федерацією кіберфутболу України. На заході був присутній комерційний директор УПЛ Роман Свиріпа. Член команди Томаса Грімма зазначив, що Прем'єр-ліга сприятиме розвитку кіберфутболу в Україні, та відповів на декілька запитань.

– Наша ідеальна модель – Нідерланди, де у чемпіонаті з кіберфутболу беруть участь ті ж клуби, що й у вищій футбольній лізі. Втім, окремого відділу кіберспорту в УПЛ найближчим часом не буде. Проблема в тому, що в Україні футбол погано монетизується, вкладення відбиваються дуже рідко.

– Чому української першості немає у FIFA 19?

– Публішерам не цікаво оцифровувати УПЛ. Оцифрувати всіх гравців і всі стадіони – це дуже велика робота. Серед українських команд тільки Динамо і Шахтар викликають серйозний інтерес.

– Чому ж там є слабші ліги. Наприклад, польська, чи ірландська, де відомих команд практично немає?

– Все це можна зробити за гроші. Можна оцифрувати, але для нас це не окупиться.

– Близько року тому була інформація, що всі ці процеси гальмує «нестабільна ситуація в нашій країні». Наскільки це правда?

– Я нічого про це не чув.

Роман Свиріпа додав, що в Україні деякі клуби вже розвивають кіберфутбольну сферу. Першим було Динамо, згодом приєдналися Чорноморець, Ворскла, тепер Арсенал-Київ. Зокрема, на воркшопі мав бути присутній головний тренер киян Фабріціо Раванеллі, однак генеральний директор клубу перепросив і пояснив відсутність знаменитого італійця сильним розчаруванням від вчорашнього матчу Арсенала-Київ проти Десни.