Хто для Гармаша авторитет?

Динамо Київ 20 Вересня, 11:18 3264
Хто для Гармаша авторитет?
Хто ж у нинішньому «Динамо» має шанс перевиховати Дениса Гармаша?

Легко розповідати про профілактично-виправні роботи стосовно футболістів, маючи в помічниках Олега Лужного. Репутація тренера «Динамо» як людини з непохитним авторитетом і вмінням доступно пояснювати свої вимоги, відома далеко поза межами футбольної столиці. Проте Олександр Хацкевич на передматчевій прес-конференції, присвяченій матчу Ліги Європи з «Астаною», зачепив ще один цікавий момент. Мовляв, перманентно неврівноваженого Дениса Гармаша на місце клали всім колективом, в тому числі – і з допомогою старших партнерів по команді.

«З Денисом було проведено дуже багато розмов. В тому числі, з ним спілкувалися старші хлопці в команді».

Олег Лужный (Динамо)

Тож перед спокусою задатися запитанням «а хто ж в нинішньому «Динамо» для Гармаша – авторитет?» встояти було дуже складно. Маючи за спиною майже 250 поєдинків за основний склад киян, про Дениса можна говорити як про ветерана цієї команди. Воістину, він пройшов з колективом вогонь, воду і мідні труби. Він грав пліч-о-пліч з Олександром Шовковським, Олегом Гусєвим, Андрієм Несмачним, Андрієм Шевченком, Андрієм Ярмоленком, Тарасом Михаликом, Артемом Мілевським, Романом Зозулею. Ось це була компанія, яка могла не лише профілактичну бесіду провести, а й, сховавшись від телекамер та фотооб'єктивів, дати стусана, в чому переконувався ще один «емоційний динаміт» Євген Хачеріді.

В нинішньому ж «Динамо» просто складно уявити того, хто може мати на Гармаша бодай якийсь вплив. За віком старші лише Денис Бойко та Микола Морозюк. Але обоє не володіють достатньою харизмою та авторитетом і значно поступаються Денисові за кількістю проведених у футболці команди матчів. Капітан Сергій Сидорчук – молодший і значно менш досвідчений з точки зору зіграних поєдинків. Ситуативний лідер Циганков ще занадто зелений для такої справи. А серед легіонерів немає харизматичних дядьків калібру Хацкевича, Белькевича, Каладзе, Гавранчіча чи хоча б Домагоя Віди. Не Кадару ж з Че Че вправляти мізки Гармашу?!

Денис Гармаш (Динамо)

Отож ми або неправильно зрозуміли слова Олександра Хацкевича про «старших хлопців у команді» (можливо, мався на увазі тренерський персонал на чолі з Лужним та Шацьких?), або ж тренер видав це задля гарного слівця для журналістів. Або ж просто в колективі не контролюється ситуація, що вже мало місце у випадку з Хачеріді, який відмовлявся виконувати вказівки Олександра Хацкевича, не говорячи про якісь там спроби когось з партнерів навести лад в голові захисника.

Чи означає це, що Дениса Гармаша найближчим часом чекає участь Євгена Хачеріді? Можливо. А, можливо, президент клубу знову пошкодує Дениса і винагородить його велике динамівське серце продовженням співпраці. Але факт залишається фактом: крім ігрової концепції, сьогоднішньому «Динамо» потрібні ще й харизматичні лідери. Бо талант вправляти мізки дано не кожному. Особливо стосовно таких екземплярів як Денис Гармаш.

Ігор Семйон