Приватбанк виплатив братам Суркісам один мільярд гривень

Динамо Київ 25 Вересня, 10:42 1386
Приватбанк виплатив братам Суркісам один мільярд гривень
​Державний ПриватБанк (Київ) врегулював суперечку з Суркісами щодо відшкодування капіталізованих внесків.

Про це повідомило агентству «Інтерфакс-Україна» джерело в банку.

«Понад мільярд гривень вже відшкодовано», - сказав співрозмовник агентства.

Крім цього, джерело повідомило про стан касації у рамках судової тяганини з Акцент-банком (А-банк, Київ).

«Ми поки що не отримали рішення суду, але готові його виконати і здійснити відшкодування», - сказав співрозмовник.

Як уточнила агентству «Інтерфакс-Україна» прес-служба ПриватБанку, банк виконує всі чинні рішення українських судів. Судові рішення на користь Суркісів оскаржені ПриватБанком у Верховному Суді, банк не виплачував кошти у рамках виконавчого провадження.

Щодо рішення Верховного Суду на касацію ПриватБанку і Національного банку України (НБУ), фінустанова досі не отримала відповідного документа.

Водночас у прес-службі зазначили, що на сьогодні ПриватБанк показує хороші фінансові результати, має ліквідність і, відповідно, можливість виконувати рішення судів без звернення за додатковим капіталом до свого власника - Міністерства фінансів України.

Як повідомлялося, в грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. У рамках націоналізації його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in та були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також інші пов'язані з ПриватБанком особи подали 42 позови проти НБУ. Майже всі позови подано до адміністративного суду і стосуються оскарження визнання Нацбанком зазначених осіб пов'язаними з ПриватБанком.

Іншими позивачами зокрема виступають батько Ігоря і Григорія - Рахміль Суркіс, Світлана Суркіс (дочка Г.Суркіса), Марина Суркіс (дочка І.Суркіса), Поліна Ковалик (один з акціонерів А-Банку), А-Банк, футбольний клуб «Динамо» (І.Суркіс - президент клубу), а також пов'язані з Суркісами офшорні компанії - Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP.

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов сім'ї Суркісів і постановив стягнути з ПриватБанку кошти в сумі 1,05 млрд грн, $266,2 тис., а також EUR7,8 тис. Відповідне рішення підтвердив Київський апеляційний адміністративний суд.

Державна виконавча служба 13 листопада 2017 року відкрила провадження про стягнення з ПриватБанку коштів на користь І.Суркіса, Р.Суркіса, С.Суркіс, М.Суркіс і П.Ковалик. Суми коштів, що підлягають стягненню, в системі не уточнюються.