Карпати входять у зимове міжсезоння наприкінці турнірної таблиці. Незважаючи на всі кадрові зміни у команді, поки очікуваного результату немає. На місце старожилам приходять нові футболісти. Комусь вдається проявити себе на новому місці, а хтось навпаки – розчаровує. Перед відкриттям зимового трансферного вікна відразу декілька гравців із різних причин можуть залишити Львів – хто б не став новим тренером Карпат взимку.
1. Роман Підківка
23 роки. Голкіпер. Термін контракту – невідомий
Свого часу цей воротар подавав великі сподівання. Навіть у минулому скликанні молодіжної збірної був основним кіпером. Свого часу Олександр Севідов запросив його до першої команди відразу із U-19. Мав багато шансів закріпитися та самоствердитися в першій команді. Але якоїсь стабільності (яка неймовірно важлива для воротаря) так і не отримав.
Наприкінці минулого сезону терпець керівників Карпат луснув. Мисак та Підківка раз за разом помилялися у першій частині чемпіонату. Був запрошений із Зорі Олексій Шевченко, який там програв конкуренцію Луніну. Шевченко у другій частині сезону став основним воротарем «левів».
Цього літа Карпати продали Олексія до Шахтаря, а на його місце запросили двох талановитих молодих голкіперів – Максима Кучинського із Полтави та Германа Пенькова із Сталі. Під кінець літа до них приєднався ще й Микита Шевченко.
Весною Підківку перевели до молодіжної команди. Тоді називалася причина – зайва вага. Із того часу мало що змінилося у долі цього футболіста. У кращому випадку він грає за «дубль», поступаючись Шевченку та Кучинському в першій команді. У молодіжних командах свій шанс мають отримувати молоді гравців. А 23-річний Підківка вже грав на дорослому рівні. Йому належить рятувати власну кар'єру, клуб зробив ставку на інших голкіперів.
2. Герман Пеньков
24 роки. Голкіпер. Контакт до літа 2020-го
Неочікувано Пеньков отримав місце у воротах Сталі в минулому сезоні. Так склалася ситуація, що тодішній тренер команди із Кам’янського Єгіше Мелікян добре знав молодих гравців, із якими працював спочатку у Металурзі Д, а потім і в Сталі. Цілий ряд невідомих молодих гравців отримали свій шанс.
Пеньков проявив себе непогано. Надійна, спокійна, холоднокровна гра. Складалося враження, що він вже грає в УПЛ не один сезон. Коли команду очолив Ніколай Костов, Сталь через Пенькова виходила з-під пресингу у захисті. Герман вміло грав ногами. Не просто бив абикуди, а завжди шукав адресата, навіть якщо потрібно було робити передачу на половину поля суперника. При тому, неодноразово Пеньков проявляв себе, як ліберо, читаючи гру та підстраховуючи захисників.
Влітку стало зрозуміло, що воротар має піти на підвищення. Напевно, керівники Карпат розраховували, що Кучинський та Пеньков будуть між собою конкурувати за місце в складі після продажу Шевченка до Шахтаря. Але свій шанс отримав тільки Максим. Герман грав лише за молодіжну команду. Коли взяли ще й Микиту Шевченка, Пеньков став третім воротарем команди.
У 24 роки воротар повинен грати на високому рівні, якщо хоче прогресувати. Немає сенсу повертатися в першість дублерів. Увесь прогрес, здобутий у минулому сезоні, піде коту під хвіст.
3. Артем Федецький
33 роки. Захисник. Контракт до літа 2019-го
Не варто жити колишніми заслугами. Все змінюється кожного дня. Футболісти, на жаль, молодіти не можуть. У випадку із Федецьким складається враження, що він через вік остаточно втратив швидкість, що призводить до багатьох помилок.
На фланзі Артему не вистачає швидкості. Прудкіші опоненти залишають його за спиною. У центрі захисту дуже багато позиційних помилок. Досвід досвідом, а навиків гри у центральній зоні, де потрібно читати гру, бракує.
Тим часом на правому фланзі у цьому сезоні чудово себе проявляє Денис Мірошніченко. Недарма йому довіряють капітанську пов’язку.
Підписуючи Федецького, боси львівського клубу, напевно, розраховували, що Артем не тільки буде передавати досвід, додасть команді класу, але й стане лідером. Людиною, яка веде за собою у критичний момент. Але складається враження, що Федецький своїми емоціями навпаки – вселяє у партнерів паніку.
Це може не сподобатися вболівальникам клубу, але зараз з-під Федецького Карпати пропускають дуже багато. За прикладами далеко ходити не потрібно. У грі проти Арсеналу саме Артем програв силове єдиноборство Дубінчаку, що призвело до голу. Недарма колишній тренер Карпат Мораіш посадив його на лавку.
Я розумію, коли помиляються молоді Ковтун чи Бородай – вони без досвіду виступів в УПЛ (Ковтун зіграв дуже мало за Металіст, а Бородай за Зорю так і не вийшов). Проте досвідчений Федецький помилятися там просто не має права.
4. Денис Мірошніченко
24 роки. Захисник. Контракт до літа 2019-го
На мою думку, Мірошніченко та Швед у першій частині сезону були найкращими гравцями Карпат. Недарма Мірошніченко отримав пов'язку. Найяскравіший приклад – гра у Чернігові, де при рахунку 2:0 саме Денис повів партнерів за собою.
Але суть в тому, що контракт гравця завершується. Новий він поки не підписав. За декілька тижнів матиме можливість підписати попередню угоду із будь-яким клубом. Думаю, варіантів вистачатиме.
Клуб, який ставить перед собою завдання заробляти на футболі, не має права втрачати гравців безкоштовно. Тут або нова угода, або продаж взимку – хоч за якісь гроші. Якщо нова угода буде підписана, однаково варто серойозно задуматися над тим, чи настав для Дениса час отримувати нові виклики.
5. Андрій Нестеров
28 років. Захисник. Контракт до літа 2019-го
У Карпат – величезні проблеми в центрі оборони. Команда раз за разом пропускає саме після помилок центральних захисників. Кількість гравців цієї позиції – значна, а от клас – посередній. Можна зрозуміти, коли Федецький помиляється через відсутність досвіду на цій позиції і свій вік. Коли «привозять» порівняно молоді та недосвідчені Бородай із Ковтуном. Чи Папа, який не грав. Більшого чекали від Мегреміча.
Десь тут із своїми досвідом мав би знадобитися Нестеров. Але він постійно травмований. Клуб, який хоче розвиватися, хоче заробляти, не може бути благодійною установою та тримати у складі гравців, які за сезон проводять дуже мало матчів.
Тим паче, у дублі є Олександр Авраменко. Гравець, привезений із Зорі. Там мав проблеми із контрактом, що дозволило Карпатам скористатися ситуацією та запросити його до Львова. У збірній 1999 року, він був (коли мав стабільну практику в Зорі) на провідних ролях. Краще нехай молодий отримає шанс, аніж сподіватися на завжди травмованого Нестерова.
6. Олег Голодюк
30 років. Півзахисник. Контракт до літа 2019-го
Минулим жити не можна. Це довів той же Худоб'як. Були часи хороші. Зараз все змінилося. На старому багажі їхати дуже важко, особливо, коли багато травм.
Якщо називати речі своїми іменами, Голодюк просто не пішов вчасно. Пересидів зайві роки. Прогрес змінився на регрес. Потім були спроби вдихнути нове життя в Полтаві, але вони нічого не змінили.
Я розумію, що Олег має авторитет у команді, має любов фанатів. Але футболіст повинен грати. Це все нагадує ситуацію, коли Олег Гусєв два останні сезони перебував у Динамо, проте грав украй мало. У таких ситуаціях, можливо, краще відразу переходити на тренерську роботу, якщо грати немає можливості.
7. Мар’ян Швед
21 рік. Півзахисник / форвард. Контракт до літа 2020-го
Минулого сезону із найкращого боку проявив себе Карраскаль. Заміть того, щоб влітку його продати, менеджери клубу вирішили додатково розвинути гравця та отримати більше грошей. Свого часу явно перетримали Худоб’яка, Голодюка та інших. Якщо не хочуть вчитися на чужих помилках, варто вчитися на своїх.
Зараз Швед – на піку ціни. Восени зіграв вдало за молодіжну збірну. Фактично на власній майстерності вирішив долю матчів проти Андорри та Латвії. Забив Бойку та П’ятову в іграх проти Динамо та Шахтаря відповідно. Має 8 м’ячів у бомбардирському заліку чемпіонату. Молодіжна збірна вже закінчилася. Навряд чи він матиме місце в національній команді. Тому, як мінімум, міжнародного досвіду може не бути. А це – вагомий чинник при переходах до зарубіжних клубів.
Всі повинні розуміти, що рівень чемпіонату України – не дуже. На такому рівні прогресувати надзвичайно важко. Повернувшись після всіх пригод в Іспанії на свій рівень, Швед вже зараз може претендувати на ще один шанс у Європі. А клуб повинен шукати та вирощувати нових Шведів. Думаю, що той же Де Камарго (на жаль, через травму майже не грав) покаже свій високий потенціал.
8. Катріель Санчес
20 років. Форвард. Контракт до кінця 2019-го
Молодий аргентинець переходив до Карпат із пафосом – як гравець молодіжної збірної Аргентини. Мав стати забивним форвардом. Але поки в нього нічого не виходить. Звичайно, що вік 20 років дає можливість для подальших перспектив. На сьогодні Санчес програє конкуренцію всім своїм конкурентам у лінії атаки Карпат
Виступаючи за молодіжну команду, Санчес ніяк не може розпочати забивати. При тому мало чим відрізняється на полі від молодих українських гравців Карпат. Тут проблема не тільки в адаптації, але і в тому, що стиль українського футболу – доволі силовий та потребує гарних фізичних кондицій. Не зовсім високий аргентинець нічого не може зробити із потужними захисниками.
За своїм стилем Катріель нагадує колишнього форварада Металіста Джонатана Крістальдо. До речі, він також розпочинав дуже важко. Такі форварди залежать від підтримки півзахисту. Їм потрібні моменти, щоб забивати. Створювати самотужки вони не можуть.
У першій команді є Понде, який справляє гарне враження. Гуцуляк додав на позиції форварда. Можливо, цю позицію додатково підсилять взимку. У молодіжній команді про себе змушує говорити Сікан. У такій ситуації розраховувати на щось Катріелю буде вкрай важко.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!