Приклад для Шапаренка: як грали українські та зарубіжні футболісти після розриву хрестоподібної зв'язки коліна

Динамо Київ 16 Вересня, 20:59
Травма хрестоподібної зв'язки коліна це не вирок.

Минулого тижня Микола Шапаренко отримав важку травму – розрив передньої хрестоподібної зв'язки коліна. За попередніми даними наш футболіст пропустить 6 місяців.

У цьому матеріалі ми згадаємо про деяких відомих зарубіжних футболістів, які отримали схожу травму, а також не забудемо і про наш чемпіонат, адже подібні травми останнім часом були не рідкістю. Нажаль, не завжди футболісти повертались на той же рівень, який був до травми, але як показує практика, зараз спортивна медицина на якісному, високому рівні, тож можна не сумніватися, що Микола повернеться у стрій і швидко набере форму.

Випадки травм «хрестів» у гравців Динамо та інших футболістів чемпіонату України

Минулого літа отримав травму коліна Денис Попов. У нього не діагностували повний розрив хрестоподібної зв'язки, а лише надрив. Однак, йому все одно зробили операцію і він повернувся на поле лише через 8 місяців. Наш центральний захисник повернувся і відразу став основним у серії благодійних матчів, а також відіграв більшість матчів кваліфікації Ліги чемпіонів.

Екс-гравець Динамо, а також один із великих талантів нашої академії Артем Шулянський порвав хрести наприкінці 2020 року. Пошкодження було важким, адже не тільки «хрести» були пошкоджені, а й меніск. Нажаль, Артем за основу Динамо так і не зіграв, але на талановитого футболіста був великий попит і його підписала Олександрія. Шулянський взяв участь у двох матчах УПЛ цього сезону і обидва рази Олександрія виграла. Артем результативними діями не відзначився.

Також варто згадати про футболіста, який міг опинитися у складі Динамо цього літа. Мова про Кирила Ковальця. У жовтні 2021 року Ковалець отримав травму коліна і з того моменту не провів жодної хвилини на полі. У нього закінчився контракт з Олександрією і ходили чутки про те, що його може підписати Динамо, Базель, Цюрих або Легія. Судячи з усього, Кирило вже повністю відновився після травми і на днях він знову повернувся до Олександрії.

Набагато частіше останнім часом отримували травму «хрестів» футболісти донецького Шахтаря. Важко сказати з чим це пов'язано, але факт залишається фактом. Майкон, Ісмаїлі і Мораєс вже повернулися до великого футболу, але не так давно всі вони лікували пошкодження хрестоподібної зв'язки коліна. Нащастя, всі вони повернулися на більш-менш високий рівень. Майкон повернувся і відіграв непоганий сезон у Шахтарі, а зараз непогано себе проявляє у складі одного із грандів бразильського футболу Корінтіансі. Там же виступає у Мораєс, але він там рідко потрапляє до складу і за 11 матчів не забив жодного гола. У випадку з Жуніором можна сказати, що травма дуже сильно його підкосила і на свій рівень він не повернувся. А що стосується Ісмаїлі, то бразильський екс-захисник Шахтаря теж відновлювався 6-7 місяців, у Шахтарі вже як слід не заграв, але зараз він став основним гравцем міцного Лілля і в 6 матчах Ліги 1 забив 2 голи і віддав результативну передачу. Травма позаду і він ще здатен декілька років відіграти на найвищому рівні.

А ось для кого травма не позаду, то це для Максима Малишева. Молодий талановитий гравець донецького Шахтаря стрімко увірвався до основного складу «Гірників» і навіть отримав виклик до Збірної України. Вперше Максим порвав хрести 2017 року, довго відновлювався, адже паралельно були і інші проблеми з коліном, які йому заважали повернутися на поле. Після травми Малишев вже не заграв, провів декілька матчі за останні роки, а влітку 2021 року не продовжив контракт з Шахтарем і як повідомляли ЗМІ, приблизно у той же час він знову отримав таку ж травму. Максиму 30 років, він все ще намагається повернутися до великого футболу.

Травми «хрестів»у відомих світових футболістів

Мабуть, найбільш яскравим прикладом того, що можна повернутися після травми «хрестів» сильнішим є Златан Ібрагімович. Шведу вже 40 років, а у жовтні виповниться 41, але він не планує вішати бутси на цвях. У 2017 році він отримав рокову травму «хрестів» і вибув на 9 місяців. Після відновлення у складі Манчестер Юнайтед він вже не заграв і поїхав до США грати за Гелаксі. Багато хто вирішив, що це кінець виступів і що Златан банально поїхав рік або два пограти і після цього піти на пенсію. Але Златан це не просто футболіст і людина, це справжній приклад того, що навіть після важких травм можна повернутись, навіть у далеко не молодому віці. Ібра забив 53 голи за Гелаксі зігравши 58 матчів і тріумфально повернувся до Європи, підписавши контракт з Міланом. У складі красно-чорних він вже забив 33 голи і допоміг Мілану стати чемпіоном Італії.



Розбавимо наш матеріал футболістами, які вже давно закінчили свої виступи. Мова для початку піде про легендарного Алана Ширера. Англійцю на момент травми хрестів було приблизно стільки скільки й Шапаренку, але тоді медицина була на зовсім іншому рівні і повернення було довгим. Але Ширер не просто повернувся на свій рівень, а зміг провести неймовірну кар'єру, ставши одним із найкращих форвардів в історії англійського футболу.

Також у молодому віці рвав хрести Алесандро Дель Пьєро. Легенда Ювентуса і італійського футболу відновлювався більше 9 місяців і перший сезон після повернення він провалив. Однак, керівництво Юве повірило у молодого Сандро і він відплатив Старій Синьорі сповна. Дель Пьєро став найкращим бомбардиром в історії клубу і його вважають справжнім ідолом у Турині.

Неймовірна історія сталась у Франческо Тотті, який у одному із матчів Серії А отримав травму. Спочатку ніхто не думав наскільки травма важка, адже «Імператор» повернувся на поле і відіграв деякий час. Однак під час дальнього удару, який ледь не закінчився голом, Ческо впав на газон і вже потім виявилося, що італієць грав з жахливою травмою коліна. Просто жах. Тотті вже не був молодим, але він дуже швидко повернувся на поле, відіграв ще 9 сезонів і до останнього матчу був лідером команди!

Можна ще багато прикладів навести, багато історій розповісти, адже подібні травми були у великої кількості легендарних футболістів. Ван Ністелрой, Самі Хедіра, Радамель Фалькао і багато багато інших футболістів пережили розрив «хрестів», але знайшли в собі сили повернутися на свій рівень. Сподіваємося, що наш талант Микола Шапаренко візьме приклад з великих гравців і повернеться сильнішим.

Бонус

Ну, і бонусом хотілося б розповісти одну просто шалену історію не з футбольного світу, але яка є дуже показовою. Тоні Фергюссон – боєць UFC, який свого часу був одним із найсильніших у своїй ваговій категорії. У квітні 2017 року він порвав «хрести», йому зробили операцію і дали не менше 9 місяців на відновлення. Однак американець вже через 4 місяці почав тренування, а через 6 місяців після травми він провів поєдинок і виграв пояс тимчасового чемпіона. Зрозуміло, що він дуже ризикував здоров'ям, але цей випадок показує, що якщо важко працювати і тренуватися, то можна досягти будь-якої мети.