В'ячеслав Грозний: «Лютневі матчі потрібно було грати в Туреччині»

Футбол України 17 Лютого, 15:28 158
В'ячеслав Грозний: «Лютневі матчі потрібно було грати в Туреччині»
Колонка В'ячеслава Грозного - про відновлення сезону.

«Шахтар» зіграв 0:0 з «Колосом» на стадіоні «Динамо» ім. Лобановського. Як ми знаємо, матч був перенесений з Ковалівки на київську арену, де напередодні динамівці виграли у «Олімпіка» (3:1). Для футболістів були непрості погодні умови і «Колос» виглядав організовано, добре.

Але для мене є один дуже важливий момент. Я повністю солідарний з президентом «Динамо» Ігорем Суркісом, що лютневі матчі можна було б провести в Туреччині. Я, коли працював у Казахстані, про це казав. Я про це неодноразово казав і в Україні. Я завжди говорив, що в лютому в Україні чемпіонат краще не починати. А якщо і починаємо, то можна зробити це і в Туреччині. Тоді був аргумент, що команди грають для вболівальників. А зараз для кого? Вболівальників немає на трибунах. Всі наші команди були в Туреччині. Мало того, всі українські судді були на зборах у Туреччині. Там поля і умови чудові. Лютневі матчі необхідно було зіграти в Туреччині. Але чиновники дуже повільно думають. Багато з них не грали в футбол, вони не тренували. Непогано було б радитися, як з президентами клубів, так і з головними тренерами. Я впевнений, що 90 відсотків були б за те, щоб зіграти в Туреччині. Там чудові стадіони, чудові поля. Телебачення транслювало б ці матчі, наше телебачення туди вилетіло б. Ми всі матчі побачили б. Не було б ніяких проблем. Зараз матчі все одно без глядачів

«Шахтар» - дуже технічна і швидка команда, там індивідуально сильні гравці. Їм потрібне хороше якісне поле, оскільки вони грають в короткий та середній пас. У них філософія гри така. «Гірники» на хорошому полі демонструють чудову гру, що довели своїми виступами в Лізі чемпіонів в матчах проти «Реала» та «Інтера». А в таку погоду хлопці, особливо південні футболісти з Бразилії, які в таких умовах не грали і не тренувалися, їм непросто пристосуватися. Вони не можуть свою швидкість використовувати.

Я вважаю неправильним, що команди змусили грати в таку погоду. Коли президенти клубів і тренери проти. Не ображайтеся, але футбол не для чиновників. Потрібно шукати правильні виходи. За місяць є прогноз погоди. Всі знали, яка погода буде. Комусь потрібно готувати поля та підігріви. Але навіщо? Краще ж у березні зіграти через два на третій декілька турів, провести по два матчі на тиждень. Матчі «Динамо» і «Шахтаря» будуть тільки переноситися. Решта наші команди не грають в єврокубках. Раніше ж так робили. За кордоном так часто роблять. Якби в Туреччині зіграли, було б нормально. Так, молодці працівники полів і клубів, які доклали титанічних зусиль для того, щоб матчі відбулися.

Я знаю, що є команда УПЛ, якій ніде було тренуватися за два дні до матчу. Тренер хотів тактично попрацювати з обороною, а ніде йому було. Штучні поля зайняті, ще якісь моменти. Загалом, цьому головному тренеру довелося більше теорією займатися замість практичного заняття.

Ну, може, потрібно в таких ситуаціях йти назустріч клубам. Немає вікон? Неправда! Є ці вікна! У Туреччині треба було грати! Всі були там: команди і судді. Чому так не вчинили? Ніхто не здогадався? Функціонери, ви ж гроші отримуєте від клубів, які роблять внески щороку. Опитування можна було провести дистанційно, як чинити.

«Динамо»? Кияни перемогли завдяки двом голам Бєсєдіна. Можу сказати, що у «Динамо» є кому обслужити форвардів. Бесєдін добре грає головою і на випередження. Він чіпляється за м'яч, він скидає. Свої м'ячі Артем буде забивати, поза всяким сумнівом. Для мене це не дивно. Також додам, що Гладкий два м'ячі забив за «Зорю». У них схожі фактури, вони рослі. А на таких полях рослим хлопцям легше грати - їм зверху легше вигравати м'ячі.

У будь-якому випадку я з надією дивлюся на ігри українських команд у єврокубках. Ми хочемо, щоб «Динамо» і «Шахтар» пройшли далі. Чи буде легко? Ні. У спорті легко не буває. Суперники стояти не будуть, буде багато боротьби. Але я бачу, що «Динамо» після виконаної роботи виглядає свіжо і грає легко. «Шахтар», як завжди, провів багато спарингів і буде намагатися використовувати найкращі якості своїх гравців.

У боротьбі за чемпіонство «Динамо» вже має певний гандикап у зв'язку з осічкою «Шахтаря». Але зараз наші гранди не думають про внутрішню першість. Вони переключені на єврокубки, а ми разом з ними