(Анти) Герой футбольного дня. Юрій Іванов

Футбол України 10 Березня, 11:16 578
(Анти) Герой футбольного дня. Юрій Іванов
Історія одного шкідництва.
До пізньої ночі у квартирі гриміла музика. Було чутно збуджені голоси, на кухні дзеленчав посуд, а біля півночі хтось ледь не вивалив двері, гримнувши ними з пересердя. На зауваження сусідів молодь не реагувала. Одному просто не відчинили, іншого послали під три чорти, а третього ледь не відлупцювали. І лише коли прийшла поліція, молоді люди чемно кивали головами та обіцяли більше так не робити. Навіть прибрали з під'їзду порожні пляшки. Зачинили за собою двері, вийшли на балкон, переглянулися і… помочилися звідти долі.

***

Саме так виглядає ситуація з призначенням фігуранта скандалу імені «Олімпіка»/ «Шахтаря» / Гельзіна Юрія Іванова на матч «Зоря» - «Динамо». Жест зневаги, прояв презирства, паплюження чужих інтересів та демонстрація власної безкарності. Не так, коли кошеня інстинктивно справляє нужду у домашню капцю. А саме з широко розставленими ногами з балкона – аби показати своє ставлення до загальноприйнятих норм.

Іванова таким чином хочуть підтримати після невдалого суддівства в попередньому поєдинку? Маячня. Юрій образився на колег, вважаючи себе деякою мірою жертвою обставин. Бо на моніторі ВАР йому не прокручували епізод з порушенням Трубіна на Снурніцині, за яке, зі слів самого Іванова вже після матчу, він би призначив пенальті, а змушували вишукувати офсайд. Маніпуляція чистої води від асистента арбітра ВАР Скрипки та арбітра ВАР Бойка. І що б ви думали: обоє за прикладом Іванова отримали призначення на матчі 18-го туру. Бойко судитиме в полі в Ужгороді (уже, до речі, червона зона не заважає тут грати у футбол), а Скрипка асистуватиме на лінії Олександрові Шандору в матчі «Маріуполь» - «Колос».

Незавуальоване бажання показати, хто в домі господар.

(Анти) Герой футбольного дня. Юрій Іванов - изображение 1

Гадаєте, це вперше? Після провального матчу «Динамо» - «Колос» (2:2) Ігор Пасхал отримав призначення на один з топ-матчів наступного туру, потім ще один («Десна»- «Динамо»), і ще один («Шахтар» - «Десна»). Дениска Шурман двічі поспіль судить матчі за участю полтавської «Ворскли» з суперечливими рішеннями саме на користь цієї команди. Поміж тим отримує призначення на топ-поєдинок Кубка України, де також помиляється («Динамо»- Колос», не призначений пенальті на Супрязі), судить як арбітр ВАР те саме «Динамо» у його матчі з «Минаєм», а в найближчому турі знову працюватиме на поєдинку… «Ворскли». Як арбітр ВАР. Дмитро Бондаренко висмоктує з пальця пенальті в матчі «Інгулець» - «Ворскла», рятуючи одну команду від поразки, а від іншої відбираючи два очки, за два тижні уже працює четвертим арбітром на поєдинку «Дніпро-1» - «Олександрія», отримує призначення й на найближчий тур.

І таких прикладів – сила-силенна. Тому це не випадковості, а тенденція.

Але випадок з Івановим / Бойком – найбільш кричущий.

***

Вони більше не вмикали музику. Домовилися навіть не галасувати, удавши, що прислухалися та взяли до уваги інтереси інших людей. Але, зиркаючи одне на одного в глухій тиші, ледь стримували регіт. Ніч тимчасово приховала їхнє шкідництво, проте на ранок усе приховане стане явним. Ті, хто робив їм зауваження та викликав поліцію, впевнені у своїй правоті, на світанку вийдуть з дому. Хтось – на роботу, хтось – по харчі, а хтось просто на свіже повітря. І наткнуться на жовті, липкі, і такі, що погано пахнуть, плями… Тепер уже стримувати регіт сенсу не було.

Ігор Семйон