«Хачеріді задоволений рішенням»: юрист розповів про суд із «Динамо-Брест» і проблему з білоруськими виплатами

Футбол України 30 Липня, 16:12 398
«Хачеріді задоволений рішенням»: юрист розповів про суд із «Динамо-Брест» і проблему з білоруськими виплатами
Спортивний юрист Ілля Скоропашкін розповів нюанси судових розглядів між українським захисником Євгеном Хачеріді та брестським «Динамо».

Взимку 2021 року Євген Хачеріді достроково залишив Динамо-Брест і розпочав судовий розгляд щодо суми компенсації через порушення клубом умов контракту. Як стало відомо, кілька днів тому Спортивний арбітражний суд (CAS) поставив крапку у цій суперечці, присудивши українцю компенсацію у розмірі 600 тисяч доларів.

Журналіст FanDay.net звернувся за коментарем до юриста Хачеріді – Іллі Скоропашкіна, щоб дізнатися, через що у Євгена виникла суперечка, чому суд присудив менше заявленої суми українцем і як тепер виконувати це рішення в умовах війни.

«Динамо-Брест став державним і почалися затримки з виплатами»

– Наскільки я зрозумів, у CAS вирішили зробити подарунок Євгену на день народження, ухваливши остаточне рішення 28 липня?

- Можна і так сказати. Насправді рішення Лозанського суду ми отримали трохи раніше.

- Розкажіть двома словами, що трапилося у Хачеріді в брестському Динамо, чому він залишив команду і як у нього виникло право на компенсацію?

– Євген підписав дворічний контракт із Динамо-Брестом у 2019 році. На той момент клуб був чемпіоном країни та перебував у приватних руках. Через рік ситуація змінилася. Клуб перейшов у державну власність. Виникла невизначеність, пішли затримки щодо виплат. Євген ухвалив рішення розірвати контракт через порушення його умов із боку клубу.

– Чому спочатку просили мільйон доларів, до чого було прив'язано цю цифру?

– У самому контракті було встановлено цю суму компенсації за порушення його умов однією зі сторін.

– Якщо суму було погоджено сторонами, чому тоді подавали скарги?

– Позов насамперед подається для встановлення факту порушення умов контрактом однієї зі сторін. Спочатку ми звернулися до Палати щодо вирішення спорів ФІФА, яка підтвердила порушення та не змінювала розмір договірної компенсації.

Але одноосібний арбітр CAS, мабуть, дослухався клубу, основним аргументом якого була відсутність грошей для виплати такої суми. Вони посилалися на утримання дитячо-юнацької школи, різновікових команд молодих гравців, недостатнє фінансування та інше.

«Хотіли домовитися без суду, але брестське Динамо зайняло жорстку позицію»

- Чи згодні ви з рішенням суду?

– Раніше ми розглядали варіанти позасудового вирішення цього питання, але клуб зайняв жорстку позицію. Під час судового розгляду ми довели численні порушення прав футболіста. Сам Євген задоволений рішенням. Воно досить прийнятне.

– Як тепер виконуватимете його? Білоруси згодні платити?

– Наразі банківські операції з Білоруссю повністю зупинені як країною – помічником агресора, який розв'язав в Україні повномасштабну війну, знищує соціальну інфраструктуру, здійснює регулярні терористичні акти проти цивільного населення України.

Але клуб підтвердив готовність виконувати рішення CAS. Сподіваємось на допомогу з боку міжнародних футбольних інституцій.