Циганков поставив крапку. «Динамо» вирвало перемогу над «Штурмом»

Динамо Київ 10 Серпня, 00:04 3788
Циганков поставив крапку. «Динамо» вирвало перемогу над «Штурмом» | 19-27
Київське «Динамо» перемогло австрійський «Штурм» (2:1) у матчі-відповіді 3-го раунду кваліфікації Ліги чемпіонів, пробившись у плей-офф.

Перша дуель завершилась мінімальною перемогою киян, єдиним голом відзначився Олександр Караваєв. На матч-відповідь Мірча Луческу залишив його у запасі, випустивши Віктора Циганкова. Ще однією зміною був вихід Олександра Сироти замість Дениса Попова, якого навіть не було в заявці. Наставник Штурму виставив той самий стартовий склад, що й у Лодзі.

Стартові хвилини український колектив може записати собі в актив, адже саме він захопив м’яч та намагався тримати гру під контролем. Так, перший по-справжньому гострий момент був у Динамо, коли Шапаренко, набігаючи, пробив з меж штрафного – над поперечкою. Атмосфера була напруженою. Як підтвердження – вже на 10 хвилині рефері показав перший «гірчичник» Станковічу, який влетів в опорну ногу Циганкову.

У відповідь Віктор ще в першому таймі дальнім ударом пробив з-за меж штрафного. Голкіпер був на місці. Чудові нагоди відзначитись мав Буяльський. Спершу на 33-й Циганков скинув у воротарський, а Віталій просто не влучив по м'ячу головою. Кількома миттєвостями пізніше він в один дотик пробивав з району пенальті після прострілу з флангу – поруч зі стійкою.

Штурм приблизно на екваторі першого тайму почав створювати гострі нагоди. Так, Сирота під пресингом невдало віддав на Бущана, а голкіпер киян ледь встиг вибити його з лінії воріт. Зрештою, «чорно-білі» відкрили рахунок на 27 хвилині. Бєсєдін у центрі неточно віддав назад, суперники розігнали швидку атаку, а Расмус Хьойлунд, пробравшись між захисниками киян, в один дотик пробив у нижній правий кут воріт. 0:1.

Австрійці продовжили нагнітати, але героєм першого тайму попри прощений м'яч був Бущан: впевнено грав на виходах, ефектно тягнув з-під перекладини й з дальнього кута.

Одразу по перерві кияни виглядали більш агресивними, активно використовуючи обидва фланги. Так, перший по-справжньому небезпечний момент був за ними – Шапаренко, розігруючи штрафний, віддав на Циганкова, а Віктор потужно вистрілив. Зібенгандль на місці. Динамо створювало напівмоменти, але до гостроти було далеко. Штурм організовував доволі небезпечні контрвипади, що змушувало Бущана вступати у гру.

До екватора другого тайму підопічні Луческу трохи заспокоїлись, тому румунський фахівець вирішив додати свіжості на фланги, випустивши Вівчаренка і Караваєва замість Дубінчака і Кендзьори відповідно. Обоє, до слова, виконали величезні шмати роботи як в обороні, так і в атаці. Також замість Бєсєдіна вийшов Ванат. Але на грі це не надто позначилось, адже команди увімкнули режим обережності. На останніх секундах Гармаш, який з'явився замість Шепелєва, влучив у перекладину після удару головою. Як наслідок – овертайми.

Почались вони з традиційних емоцій Гармаша, а вже на 97 хвилині Динамо зрівняло рахунок у зустрічі. Забарний ефектно протягнув м'яча, віддав на Буяльського, той – на Циганкова, а Віктор закинув у напівфланг на Вівчаренка. 20-річний фулбек не надто вдало його прийняв, але зумів пробити. Результативно!

Наприкінці першого овертайму Саркарія жорстко зіграв проти Андрієвського, за що побачив перед собою другу жовту. Кияни останні 15 хвилин провели у більшості. «Біло-сині» витиснули максимум, забивши вдруге. Це з гострого кута відзначився Циганков після пасу Буяльського.

Фінальний свисток зафіксував перемогу українського гранда з рахунком 2:1 за сумою двох матчів. Динамо розіграє путівку у груповий етап Ліги чемпіонів з Бенфікою Романа Яремчука, яка за підсумками двох поєдинків здолала Мітьюлланд з рахунком 2:7. Штурм же гратиме у груповому етапі Ліги Європи.

«Штурм» - «Динамо» - 1:2

• Голи: Хьойлунд (27) - Вівчаренко (97), Циганков (112)

«Штурм»: Зібенхандль - Данте, Вютріх, Станкович, Аффенгрубер, Газибегович - Прасс, Хірлендер, Хорват (Ланг, 84) - Хьойлунд (Любич, 75), Саркарія.

Запасні: Шютценауер, Джуліані, Компош, Шендль, Демаку, Ороц, Кронбергер, Шнегг, Фусейні, Вельс.

«Динамо»: Бущан - Дубінчак (Вівчаренко, 71), Сирота, Забарний, Кендзьора (Караваєв, 71) - Сидорчук, Шепелєв (Гармаш, 82; Андрієвський, 99), Шапаренко - Буяльський, Циганков - Бєсєдін (Ванат, 75).

Запасні: Нещерет, Бойко, Боль, Бурда, Тимчик, Кравченко, Яцик.