Шевченко перезапускає кар'єру: Петраков та Луческу можуть поступитися, вирішальний ЧС, політичні інтриги, екзотика

Футбол України 29 Вересня, 15:02 1051
Шевченко перезапускає кар'єру: Петраков та Луческу можуть поступитися, вирішальний ЧС, політичні інтриги, екзотика
Андрієві Миколайовичу – 46! Тренерська кар'єра поки на паузі, але Сергій Тищенко наголошує, що довго так тривати не може.

Андрій Шевченко розірвав контракт із Дженоа, який був чинним до літа 2024 року. Після відставки українського наставника на початку 2022-го «грифони» продовжували платити йому щомісячну зарплату. Зараз сторони узгодили всі деталі та припинили співпрацю. Андрій Миколайович – вільний і може обирати собі нове місце роботи.

На початку повномасштабної війни Шевченко сказав, що, поки тривають воєнні дії, не буде працювати та сконцентрується на допомозі Батьківщині у скрутний час. Це викликає повагу, але він у такій ситуації, що потрібно продовжувати працювати, аби не втратити хоч якийсь інтерес від потенційних роботодавців. Успіхи зі збірною України вже у минулому. Останнім місцем роботи була Дженоа, де нічого не вийшло. Якщо Шева реально хоче працювати та бачить себе тренером, потрібно щонайшвидше повернутися і братися майже за будь-які варіанти.

Потенційно він може бути не тільки тренером, але і функціонером. Давайте розглянемо найреальніші напрямки.

Керівник УАФ

Позиції Андрія Павелка в українському футболі міцні. Попри те, що національна команда не вийшла на чемпіонат світу та не підвищилася в Лізі націй. Невдача на шляху до Мундіалю не стала великою трагедією, бо ми там грали лише раз за всю історію. Вдалося відновити чемпіонат України в стані повномасштабної війни. Не так багато клубів зникло. «Молодіжка» виборола путівку на Євро-2023.

Вибори керівника УАФ мали відбутися весною, але їх перенесли на осінь через війну. Восени Печерський суд заборонив обирати президента УАФ. Зрозуміло, що такі рішення не відбуваються просто так. Отже, ведеться якась боротьба, хтось має амбіції очолити український футбол. Андрій Васильович залишається у підвішеному становищі. Він має повну владу та підтримку, але не обрався на наступний термін.

В Україні якихось реальних конкурентів у Павелка немає. Таким може стати хіба що Шевченко, якщо заручиться підтримкою на найвищому рівні. Наскільки відповідає амбіціям Андрія Миколайовича така посада та чи готовий він постійно жити в Україні – питання відкрите.

Збірна України

Шевченко на рівні з Блохіним – найуспішніші тренери в історії збірної України. Олег Володимирович вивів команду у чвертьфінал ЧС, Андрій Миколайович досягнув такого ж показника на Євро.

Сьогоднішня збірна України – це команда, яку зробив Шевченко. Шева працював тут 5 років. Тому прекрасно знає всіх гравців, їхній потенціал. За майже рік роботи в Олександра Петракова не було можливості щось кардинально міняти.

Чи зможе Ярмоленко побити рекорд Шевченка? Порівняльна статистика легенд збірної України

Контракт нинішнього наставника збірної завершується в кінці року. Жодна з цілей не виконана. Повернення до варіанту із Шевченком буде вигідною складовою у плані іміджу для обох сторін. Тренер їде до рідної країни під час війни. УАФ запрошує на роботу легенду світового футболу. Після невдачі у Дженоа та враховуючи ситуацію в країні, по грошах можна домовитися. Суми вже не мають бути такими захмарними.

Збірна Польщі

Я вважаю, що такий варіант виглядає дуже реальним. На початку року сторони не змогли домовитися через контракт із Дженоа. Шева не хотів його просто так розривати, а поляки не бажали компенсовувати українському тренеру фінансові втрати.

«Шевченко дуже хотів бути тренером збірної Польщі»: очільник польського футболу пояснив, чому Шева не очолив «Кадру»

Зараз Шевченко може підписувати контракт із будь-якою командою. Польща так і не запросила відомого тренера. Вибір зупинився на Чеславі Міхнєвічі, який у той час сидів без роботи. Польські колеги кажуть, що то був вибір самого Роберта Лєвандовскі, з яким не могли не погодитися у Польському футбольному союзі.

Угода Міхнєвіча чинна до кінця року. Тренер пройшов стики до Мундіалю. Поляки мали на одну гру менше через дискваліфікацію Росії, тому були у виграшному становищі. Багато чого залежатиме від виступів «Кадри» у Катарі. Якщо знову трапиться провал, як на Євро-2020 чи чотири роки тому в Росії, то зміна тренера очевидна. Кандидатом №1 автоматично стає Шева.

Динамо

Угода Мірчі Луческу зі столичним клубом чинна до літа 2024 року. Зараз Динамо у глибокій кризі. Невихід до ЛЧ не став трагедією, Бенфіка просто сильніша у всьому. А от провал старту сезону в УПЛ та ЛЄ став дуже неприємною несподіванкою.

Луческу щось почав виправляти по ходу сезону, працюючи на трансферному ринку, але поки новачки ніяк не посилили гру команди. Особливої можливості запрошувати якісних виконавців немає через фінанси та війну, а більшість українських гравців перестали прогресувати в Динамо.

Колектив потребує кадрових змін, але в нинішніх умовах ці зміни майже нереальні. Хіба що в бік ще більшого послаблення, якщо продадуть Циганкова чи Забарного.

Чи вистачить Луческу мотивації? До кінця сезону якось допрацює. А далі може набриднути безперспективність і відсутність можливості щось змінювати. Тим паче, у стані війни команді потрібно дуже багато часу перебувати в дорозі, що також створює дискомфорт для поважного віку тренера.

У такій ситуації кандидатів два – Ребров та Шевченко. Шанси першого виглядають переконливішими, але також не можна відкидати можливість і для Шеви. У нього гарні особисті стосунки з Ігорем Суркісом.

Інші клуби

Тут шансів не так багато, бо останній досвід із Дженоа став провальним. Ніхто вже не буде говорити про Челсі без Абрамовича та Мілан. Великих пропозицій чекати не варто. Я зовсім не вірю у запрошення з провідних ліг Європи. Штаб потихеньку розбігається. Хтось залишився в Дженоа, хтось іде своєю дорогою. Потрібне хороше лобі, яке допоможе Шеві знайти належний варіант.

Можливо, таким варіантом стане Монца. Команда належить нечужим для Шеви людям. Зараз працює 38-річний Раффаеле Палладіно. Якщо буде відставка, Миколайович може стати одним із кандидатів.

Актуальна Східна Європа. Якщо умовна Легія вирішить робити хороший проект, то Шевченко може розглядатися в якості однієї з головних цілей.

Я більше схиляюся до екзотичних варіантів – Близький Схід або МЛС. Там завжди можуть знайти роботу колишні зірки світового футболу, підписують щедрі особисті контракти. Питання у лобі та бажанні їхати туди. У Шеви дружина – американка. За хорошої пропозиції зі США він може й погодитися.