Євро - Кваліфікація 4 Грудня, 19:01 6196
Франція вийшла у чвертьфінал ЧС-2022, впевнено здолавши Польщу: історичний рекорд Жиру і феєрія Мбаппе | 19-27
В 1/8 фіналу чемпіонату світу Франція впевнено здолала Польщу.

Чемпіонат світу. 1/8 фіналу

Франція – Польща 3:1

• Голи: Жиру 44, Мбаппе 73, 90+1 – Левандовські 90+9 (пен)

Чинні чемпіони світу французи завершили груповий етап у статусі лідерів квартету D і впевнено вийшли у плей-офф. Натомість Польща буквально вигризла собі путівку в 1/8 турніру, випередивши Мексику лише за додатковими показниками. Востаннє «Кадра» виходила з групи на планетарній першості ще у далекому 1986-му.

Підопічні Дідьє Дешама на старті поєдинку очікувано заволоділи ініціативою у володінні м'ячем. На початку протистояння кілька разів реакцію Щенсни випробував Чуамені, але польський кіпер команду не підвів.

На 29 хвилині виводити «Ле Бльо» вперед мав нагоду Жиру. Однак отримавши прострільну передачу з флангу від Дембеле, не влучив у порожні ворота. Свій шанс форвард використав під завісу першого тайму. Мбаппе ювелірною передачею вивів Жиру на побачення зі Щенсни, а Олів'є відправив м'яча у дальній кут.

52-й м'яч Жиру за «Гальських півнів» – французькі фани тріумфують, а Олів'є б'є рекорд Тьєррі Анрі і стає найкращим бомбардиром в історії своєї збірної.

На 74-ій хвилині контратака Франції завершилася потужним ударом Мбаппе у ворота поляків – восьмий гол Кіліана на цьому чемпіонаті світу. Він стає першим футболістом, кому вдалося досягти такого показника у віці до 24 років.

Але на цьому феєрія Мбаппе не завершилася. Вже у компенсований час Кіліан філігранно пробив під самісіньку поперечку і встановив остаточний рахунок у матчі.

Мілік мав нагоду забити гол престижу, але Льоріс зберіг свої ворота сухими. Під завісу матчу поляки заробили пенальті. Вирок взявся реалізовувати лідер «Кадри» Левандовські і з другої спроби вразив ворота французів.

3:1 – підопічні Дешама спокійно виходять у чвертьфінал Мундіалю. Далі чинні чемпіони світу зустрінуться із переможцем пари Англія – Сенегал.