Осіння частина чемпіоната підійшла до кінця, тому час поговорити про те, що у футболі люблять, можливо, навіть більше за сам футбол. Трансфери. В команду чи з команди – не важливо. Цікавість від перестановки слів не змінюється. Сьогодні мова піде про гравців, хто або просто не грає, або не має жодних перспектив у цьому клубі.
«Чи буде у «Динамо» чистка? У будь-якому разі буде серйозна ротація, я думаю. Мірча Луческу буде шукати внутрішні резерви і ті футболісти, які, можливо, мали місце в основі та довіру від тренера, вони вже не матимуть такої довіри. Але для цього потрібно підготувати зміни. Не виключаю ніяких сценаріїв у цій ситуації», - поділився думкою Ігор Циганик.
Звісно, що по кожному окремому персонажу пройдемося окремо більш детально, але заздалегідь хочеться поговорити й про інших ймовірних претендентів на звання «баласт», яких не буду в цьому списку.
Кабаєв – відверто слабкий період у київському «Динамо», але за півроку невражаючої гри відносити його до категорії «баласт» дещо зарано. Деякі гравці й декілька років балансують між «потрібний» та «непотрібний». Можливо, під час зимових зборах Луческу вдасться зробити з Владислава більш підходящого для стилю «Динамо» гравця.
Андрієвський – зіграв трохи більше 400 хвилин у сезоні 2022/23. Давно вже не вражає грою, але для нинішнього чемпіонату цілком непогана опція на заміну. Звісно хотілося, щоб молодь підтягували на місце подібних гравців, які роками не можуть виграти конкуренцію, але це відбувається дуже повільно. Ймовірно, що з поверненням Бражка та більшим відсотком залучення Яцика та Царенка до першої команди Андрієвський відійде на дальню поличку. Хоча для більшості команд УПЛ – це гравець ТОП рівня.
Про пасажирів типу Беніто, Кадірі та Костевича й говорити не варто. Всі вони скоро підуть хто куди, а через роки будуть на слуху, через ононовлені рейтинги провальних трансферів «Динамо».
Тепер перейдемо безпосередньо до п’ятірки гравців «Динамо», яким пора на вихід.
Артем Бєсєдін
Форвард без забитих голів, як телеканали «Футбол» без Ахметова. Бєсєдін давно не показує пристойний рівень гри навіть для такого «Динамо». Ванат на його фоні виглядає і гостріше, і свіжіше. Той таки Кулач зараз більше заслуговує на шанс проявити себе.
Найкращий варіант для Артема спробувати перезавантажити свою кар’єру в Туреччині. Буде це оренда чи повноцінний трансфер не так важливо. Згадайте Дениса Гармаша після повернення з «Різеспора». Можливо, динамівський нападник зможе віднайти там своє джерело сили та повернутися ON FIRE.
Статистика у сезоні 2022/23: 20 матчів (1075 хвилин), 0 голів, 1 асист.
Владислав Супряга
Ситуація схожа на те, що відбувається з Бєсєдіним, проте тут все ще гірше. Супряга отримав шанс, можливо, всієї кар’єри. Оренда в команду Серії А, чудова преса в Італії та надії вболівальників отримати «нового Шеву». Що в підсумку? Нападник, який у гіршій фізичній формі ніж нинішній Шева та абсолютно не готовий до виклику такого масштабу.
Зараз Супряга відновлюється від травми, але навряд чи Луческу ще на нього розраховує. Здається, найкращий варіант для Влада – стара добра оренда до «Дніпра-1» після відходу звідти Довбика. «Динамо» - не його команда та клуб. Потрібно рятувати кар’єру.
Статистика у сезоні 2022/23: не брав участі.
Денис Бойко
Вихованець «Динамо» вже не зіграє за рідну команду у цьому сезоні. Важка травма підкосила вікового Дениса Бойка та не дала змоги йому знову отримати шанс стати першим номером у команді після пошкодження Георгія Бущана. Бойку вже 34. Нещерет вже зараз не гірше Дениса. Зарплата у Бойка солідна. Ситуація в країні вкрай тяжка.
Виходячи з раціонального, було б цілком розумно не продовжувати контракт з Денисом, а запропонувати йому посаду в структурі клубу. Але це «Динамо» і тут може статися все, що завгодно (окрім розумного).
Статистика у сезоні 2022/23: 5 матчів, 3 гри на нуль, 3 пропущених
Микита Бурда
Дуже важка футбольна доля у Бурди. Був час, коли Микита міг називатися одним з найкращих захисників чемпіонату, але важка травма одна за одною позбавила його можливості втримувати це звання та прогресувати. Після відновлення Бурда не мав багато ігрового часу. Об’єктивно він не може сьогодні конкурувати із Забарним, Поповим чи бодай Сиротою. У молодіжці є Антон Боль, молода версія Бурди – Максим Дячук та Назар Балаба. «Динамо» вчинило дуже шляхетно, коли продовжило контракт з травмованим Бурдою, але зараз настав час прощатися.
Якщо Микита хоче стабільно грати, то йому необхідно змінювати команду. Попит в УПЛ на нього точно буде, можливий варіант з продовженням кар'єри у не найсильнішому європейському чемпіонаті.
Статистика у сезоні 2022/23: 2 гри (180 хвилин), без результативних дій
Микита Кравченко
У свій час Микита Кравченко разом з Миколою Шапаренко вирушили за незвичним маршрутом. Вони обидва грали за «Маріуполь» під керівництвом Миколи Павлова і весь час були під носом скаутів «Шахтаря», які не намірилися запросити їх до себе. З плином часу Шапаренко перетрворився з проблемного гравця, якого постійно кидають у дубль в лідера «Динамо», а Кравченко вештався по орендам. За інших обставин Кравченко не знадобився б першій команді киян, але час диктує свої умови. До кінця не було зрозуміло чи покине команду Томаш Кенджора, тому Микиту вирішили приберегти. На рівні УПЛ Кравченко досить пристойний гравець, але для команди, яка ставить своєю ціллю боротьбу за чемпіонство - точно ні.
Ситуація, як з Бурдою – якщо Кравченко хоче грати, то потрібно вже взимку шукати собі нову команду. Контракт з «Динамо» у Микити закінчується у грудні 2024, тому залишається варіант сидіти на зарплаті та вештатися по орендам, але наскільки це розумно?
Статистика у сезоні 2022/23: 4 гри (80 хвилин), без результативних дій
Владислав Омельченко
Інші статті автора:
- 7 гравців «Динамо», що розчарували у 2022 році
- Талановитіший за Циганкова, ним вже цікавилася «Барселона». 5 фактів про майбутню зірку «Динамо» Кирила Пашка
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!