Хто замінить Мудрика у «Шахтарі»? Висновок дуже простий

Футбол України 20 Січня, 22:05 335
Хто замінить Мудрика у «Шахтарі»? Висновок дуже простий
Сергій Тищенко поспішає поділитися міркуваннями, як залатати відчутну пробоїну на лівому фланзі атаки «гірників».

Сага із переходом Михайла Мудрика завершилася. Тепер всі шанси розпочатися має інша сага – із заміною для колишнього лідера Шахтаря.

На перший погляд, кількісних проблем у Шахтаря не виникне. Йовічевіч має відразу трьох вінгерів з іменем – Петряка, Шведа та Зубкова. Вони можуть між собою ділити ігровий час – усім вистачить.

Але тільки на папері все просто. Реальність дещо не така. Уся ця трійця дуже проблемна. Петряк втратив свій рівень. Іван раніше брав працьовитістю, швидкістю, хорошим стартовим спринтом. У березні уродженцю Сміли виповниться 29 років. З віком Іван втратив свої швидкісні якості. Слабка антропометрія відображається на силовій боротьбі. Я дуже сумніваюся, що на Петряка можна розраховувати, як на основного гравця Шахтаря.

Швед схильний до травм. Проблеми зі здоров'ям у Шахтарі не стали несподіванкою. Вихованець Карпат ще у Європі пропускав багато часу через травми. Зараз він може набрати кондиції, пройшовши повноцінні збори з командою. Але стовідсотково на цього футболіста покладатися не можна. У будь-який момент він ризикує знову опинитися поза грою.

Головна вада Зубкова – нестабільність. Він може видати суперматч, а може бути взагалі непомітним. Сашко бере своє працездатністю та наполегливістю. Якщо виходить на поле без цих якостей, то йому важко. Не забуваймо про травми – вони траплялися і в складі збірної України, і у Ференцвароші, і в Шахтарі.

На фланзі атаки можна також розраховувати на Олега Очеретька. До кінця позиція цього футболіста ще не визначена. Він може діяти у центрі та на флангах. Очеретько сильний індивідуально, з хорошим потенціалом. У нього перехідний період, коли фізично стає чоловіком. Поки що Йові до цього гравця підходу не знайшов.

Складна ситуація з Андрієм Тотовицьким. Для уродженця Рівненщини грати на фланзі теж не проблема. Але він відверто загубився у першому колі. Незрозуміло, навіщо було взагалі його підписувати. Якщо зараз Андрій себе не проявить, то перспективи у Шахтарі стануть зовсім примарними.

Непогано за молодіжну збірну та Маріуполь грав Дмитро Топалов, але у Шахтарі йому не дають особливих шансів. Дмитру вже 24 роки. Не дуже віриться, що він у такому віці раптом зможе заграти на високому рівні.

У юнацьких командах немає футболістів, які б мали перспективи успішно заграти на вакантній позиції в основному складі. Також варто прораховувати варіант із хибним вінгером – коли весь фланг буде віддаватися лівому оборонцю, а хтось із центрхавів закриватиме позицію при обороні. Той же Георгій Судаков у молодіжній збірній часто виходив на фланг. Тут можна використовувати і Дмитра Криськіва.

Як щодо виходу на трансферний ринок? Ще коли у команді був Мудрик, то Шахтарю приписували інтерес до хорвата Антоніо Маріна та бразильця Кевіна.

Спільне питання по обох цих гравцях: якщо Шахтар продав Мудрика за 70 млн + бонуси, то Динамо Загреб і Палмейрас не відпустять своїх футболістів до України задешево. Клуби розуміють, що у Шахтаря є гроші, тож захочуть урвати якомога більше. Як мінімум, 10 млн потрібно заплатити + солідні бонуси після продажу.

Якщо вірити ЗМІ, Палмейрас уже відхилив пропозицію Шахтаря щодо Кевіна у 10 млн євро. Хоча все починалося із 4-5 млн. Навряд чи Кевін відразу готовий успішно заграти за першу команду. На батьківщині він бігав лише за «молодіжку» своєї нинішньої команди. Переконати його їхати в Україну теж буде непросто. Тож поки про конкретику цього переходу говорити зарано. Шахтар вже проходить збори. Тому навіть потенційно не можна сподіватися, що у випадку трансферу Кевін одразу посилить команду.

Щодо Маріна, то, схоже, Шахтар вийшов із гонки. Попри продаж Міслава Оршіча, загребське Динамо віддало Маріна у Рієку в оренду до кінця сезону. У Загребі сподіваюся на інших гравців на цій позиції. Підростає Габріель Рукавина. Є досвідчені Лука Менало та Петар Бочкай. Думаю, цю тему можна закривати до літа.

Висновок дуже простий. Не варто чекати посилення позиції лівого півзахисника вже взимку. Шахтар готовий дорого продавати, але не готовий дорого платити. Зараз не до витрат. Тим паче, з іноземцями вже був негативний досвід. Потенційний новачок не пройде збори з командою, потребуватиме адаптації. У Шахтаря достатньо кадрових ресурсів, щоб успішно грати у другій частині сезону.

Сергій Тищенко