Міністр молоді та спорту України прояснив ситуацію з виїздом футболістів за кордон

Світовий футбол 28 Грудня, 20:49 163
Міністр молоді та спорту України прояснив ситуацію з виїздом футболістів за кордон | 19-27
Політик дав чітку відповідь на проблемне питання.

Тимчасово виконуючий обов'язки Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний прокоментував ситуацію з футболістами, які виїхали за кордон та уклали контракти з закордонними клубами вже після повномасштабного вторгнення.

«Коли приймалася постанова про дозвіл про виїзд за кордон для спортсменів нашої національної збірної, справді не було враховано можливості того, що хтось може виїхати та грати в іноземному клубі.

Це обговорювалося. Тобто з погляду певної справедливості, чим відрізняється людина, яка виїжджає за кордон грати у футбол, від людини, яка, наприклад, їде за кордон працювати за контрактом інженером?

З одного боку, нічим. З іншого боку, – відрізняється, тому що (футболіст) показує Україну всьому світу, говорить про Україну всьому світу. Усі знають, що це український футболіст, наші діти носять футболки (з його прізвищем), хочуть бути схожими на нього та грають у футбол, а не нюхають клей. Це також дуже важлива функція.

Тим більше, що, граючи в Україні, наприклад, за донецький Шахтар, він, швидше за все, через певні механізми бронювання не був би принаймні поки що, призваний до лав Збройних сил.

Тому зараз, коли ми побачили таку невідповідність, ми реагуватимемо. Думаю, ми маємо врегулювати це питання на нормотворчому рівні.

Мудрика зі збірної України не виключать? Мудрика ми не виключатимемо зі збірної і вболіватимемо за нього. Нехай прославляє нашу країну, як зможе», – сказав Бідний в інтерв'ю виданню ВВС.

Нагадаємо, що після початку війни Україну залишили Михайло Мудрик, Артем Довбик, Анатолій Трубін, Віктор Циганков та інші.