Підсилення першої команди «Динамо»? Династія Гусєвих та Михавко, або робота Костюка

Динамо Київ 19 Лютого, 17:49 2547
Підсилення першої команди «Динамо»? Династія Гусєвих та Михавко, або робота Костюка | 19-27
На зимових зборах «Динамо» мало проблему із правим захисником.

Олександр Тимчик не працював у загальній групі. У нього якісь проблеми із плечем.

Головний тренер команди Олександр Шовковський, окрім Олександра Караваєва, на цій позиції спочатку пробував центрального захисника Максима Дячука. Йому було важко через власну фактурність. Оборонятися міг, а от у плані креативу — все дуже важко.

Коли у тебе є проблеми у складі, то перше, куди звертає увагу тренер, — це юнацька команда. В U-19 на цій позиції грає Олексій Гусєв. Грає вже другий сезон. За цей час став одним із лідерів команди Ігоря Костюка. У нього швидкісні якості, вміє підключатися до атаки, добре працює із м’ячем. При цьому, фізично розвинутий. Вдало діє у силовій боротьбі та стандартах (на рівні юнацької збірної України не мало забивав для своєї позиції).

Шовковський давав шанс багатьом молодим гравцям, але Гусєв-молодший зміг за свої можливості зачепитися. У другій частині зборів, коли команда набирала ігрову форму, то Олексій не пропустив жодного матчу.

Гусєву-молодшому вже час прийшов грати на дорослому рівні. У фізичному плані у нього проблем не має. У березні вже буде 19 років. Головна проблема — не вистачає досвіду. Все це прийде з ігровим часом.

Чи довірить тренерський штаб Олексію місце у старті? Не впевнений. Думаю, що вибір буде на користь більш досвідченого Олександра Караваєва. Але впевнений у тому, що Гусєв весною дебютує в офіційному матчі за першу команду «Динамо». Він це заслужив.

Не бачу проблем для юнацької команди, якщо Гусєв стане повноцінним гравцем першої команди. Власне, U-19 існує для виховання футболістів. Вони свою роботу зробили. Крім того, у системі клубу талановитий правий захисник 2007 року Олексій Рибак. Він працював із юнацькою командою «Динамо» у Туреччині. У нього дуже хороші швидкісні якості. На рівні U-17 він виділявся.

«Динамо» поки не купило нового центрального захисника. Свій шанс отримав гравець із юнацької команди 18-річний Тарас Михавко. Він дуже здорово провів першу частину сезону в юнацькій команді після переходу із ФК «Львів». Були певні проблеми, але його змогли залишити у Києві. Тарас активно грав у другій частині зборів першої команди, коли награвали склад на весняну стадію.

Я думаю, що у другій частині сезону у «Динамо» не буде основної пари центральних захисників. Олександр Сирота, Максим Дячук, Денис Попов та Тарас Михавко отримуватимуть свій ігровий час. Головна перевага Михавка — робота із м’ячем та лівоногість. Якщо у Сироти будуть проблеми, то вихованець ФК «Львів» матиме свої шанси у першій команді. Теж чекаю дебюту Тараса за першу команду, як і Гусєва.

Якщо Михавко закріпиться у першій команді, то Ігорю Костюку потрібно буде більше довіряти центральним захисникам 2006 року народження — Владиславу Захарченку та Максиму Коробову. Там ще 2007 року є Дем`ян Третяк (перейшов із «Динамо» (Загреб) влітку 2023 року) та Даніель Дихтяр.

Багато критикують юнацьку команду «Динамо» та Ігоря Костюка. Комусь не подобається стиль, хтось знаходить ще якісь недоліки у методах роботи чи чомусь іншому. Але два гравці для першої команди під час зимових зборів — чудовий результат роботи Ігоря Володимировича та його штабу.

Сергій ТИЩЕНКО