10 найбільш високооплачуваних тренерів світового футболу

Світовий футбол 26 Лютого, 15:05 427
10 найбільш високооплачуваних тренерів світового футболу | 19-27
Даємо відповідь на запитання: хто з коучів отримує за свою працю та ідеї більше за інших.

Гроші в сучасному футболі відіграють дуже важливу роль, і сперечатися з цим, мабуть, не стане навіть найзапекліший поціновувач дебатів. Не можна сказати, що усі трофеї дістаються виключно тим клубам, які витрачають максимум грошей, яскравим підтвердженням чого є Челсі, проте в цілому достатньо логічно, коли інвестори намагаються отримати для своїх команд найбільш майстровитих та авторитетних наставників. Звичайно, це вартує і чималих грошей. Тому прямо зараз, спираючись на дані з відкритих джерел, пропонуємо поговорити про десятьох найбільш високооплачуваних тренерів світового футболу.

10. Карло Анчелотті (Реал) – 11 мільйонів євро на рік

Італійський фахівець Карло Анчелотті очолює Реал з літа 2021 року. Раніше він вже мав досвід роботи з «бланкос» (з 2013 по 2015 роки), а тому із радістю повернувся до столиці Іспанії, коли президент Реала Флорентіно Перес знову побажав бачити Анчелотті біля керма свого галактичного дітища.

64-річний Анчелотті з моменту повернення на тренерський місток Реала виграв вже сім трофеїв – видатний показник за неповні три сезони. Півроку тому іспанська преса активно пліткувала про те, що сезон-2023/24 стане для Карло останнім у Мадриді, а потім італієць нібито перебереться на посаду коуча збірної Бразилії, але наприкінці 2023 року все пішло аж ніяк не за таким сценарієм.

Анчелотті підписав з Реалом новий контракт, який розрахований до літа 2026 року, й отримав підвищення в заробітній платі. Наразі праця італійця оцінена в 11 мільйонів євро щорічно, що дозволяє йому входити до топ-10 найбільш високооплачуваних футбольних фахівців планети.

9. Томас Тухель (Баварія) – 12 мільйонів євро на рік

50-річний Томас Тухель очолює Баварію не так довго, а якщо точніше, то з 24 березня 2023-го. Раніше цей німецький фахівець зумів заробити вісти у тренерському ремеслі на батьківщині, успішно попрацювавши з дортмундською Боруссією. Згодом Тухель також працював у Франції з Парі Сен-Жермен та в Англії із Челсі.

Баварія заманила до себе Тухеля гідним окладом у розмірі 12 мільйонів євро за сезон. У першому ж сезоні на чолі мюнхенців, який виявився для Томаса неповним, Баварія стала чемпіоном, хоча й зуміла обійти дортмундську Боруссію у гонці лише за додатковими показниками. Однак цього сезону мюнхенський гранд вже не виглядає тією стороною, яка обов'язково завоює чергове чемпіонство.

Нині у Німеччині балом править Баєр, і якщо команда з Леверкузена на фініші сезону не почне дивувати та втрачати очки наліво й направо, то Баварії чергове чемпіонство не світить від слова «зовсім». Це означає лише одне: влітку на мюнхенців чекають серйозні зміни, хоча у ЗМІ останнім часом пишуть, що боси Баварії можуть піти на звільнення Тухеля навіть не чекаючи формальної кінцівки сезону.

8. Маурісіо Почеттіно (Челсі) – 12,2 мільйонів євро на рік

Аргентинському фахівцю Маурісіо Почеттіно вдалося зробити ім'я у світовому футболі в Тоттенхемі. У цій команді наставник провів п'ять сезонів, суттєво покращивши результати «шпор» та імідж цієї команди на континентальній арені, хоча жодних знакових трофеїв здобути їм так і не вдалося.

Останній фактор не завадив босам Парі Сен-Жермен на початку 2021 року укласти контракт із Почеттіно. У Парижі фахівець виграв для ПСЖ чемпіонат, Кубок та Суперкубок Франції, але не досяг ключової мети – стати володарем «вухатого трофею» Ліги чемпіонів. В результаті влітку 2022-го катарські власники парижан звільнили Почеттіно, і той залишався без роботи до літа минулого року.

Саме у липні 2023-го Почеттіно покликали до Челсі, запропонувавши ще й достатньо високу зарплату – 12,2 мільйонів євро на рік. Поки що побудувати у Лондоні новий та успішний проект Маурісіо не вдається, незважаючи на просто фантастичні витрати керівництва «синіх» на трансферному ринку. Нездатність давати результат при колосальних витратах є наразі для Почеттіно великою проблемою, і не виключено, що через це аргентинець, зрештою, і постраждає – принаймні, вимог його звільнити від уболівальників Челсі в останні тижні надходить дедалі більше.

7. Массіміліано Аллегрі (Ювентус) – 12,8 мільйонів євро на рік

56-річний Аллегрі є величиною топ-калібру для сучасного ринку італійських тренерів. Цей фахівець п'ять разів поспіль приводив Ювентус до титулу чемпіона Італії, проте після від'їзду з Турина, який стався влітку 2019-го, два роки залишався безробітним, присвятивши себе відпочинку та «перезарядженню батарейок».

З літа 2021 року Аллегрі знову прийняв запрошення стати коучем Ювентуса. Однак другий захід на таку посаду поки не є для Массіміліано успішним. У внутрішньому чемпіонаті «Стара синьйора» за останні два сезони програла титул Мілану та Наполі, а у нинішньому розіграші, вочевидь, не зможе нічого зробити із чемпіонським спуртом Інтера.

У січні авторитетне італійське видання Corriere dello Sport повідомляло про бажання Аллегрі залишити Ювентус найближчим літом, проте зробити це Массіміліано хоче на мажорній ноті, вигравши хоч якийсь значний трофей. Після цього наставник не проти відправитися за «довгим євро» до Саудівської Аравії або продовжити роботу на батьківщині з одним із грандів, який ставить перед собою чемпіонські амбіції та готовий відповідати їм у фінансовому плані.

6. Стівен Джеррард (Аль-Іттіфак) – 17,8 мільйонів євро на рік

43-річний англієць Стівен Джеррард на тренерській ниві поки не досяг нічого істотного. По суті, досвід його успішної роботи обмежується чемпіонським титулом у Шотландії з Рейнджерс, перед чим і після чого Стівен так і не зміг показати щось суттєве у англійській Прем'єр-лізі спершу з Ліверпулем, а потім з Астон Віллою.

Не дивно, що у жовтні 2022 року керівництво бірмінгемського клубу відправило Джеррарда у відставку, і той понад шість місяців був безробітним. Допомогли працевлаштуватися Стівену багаті саудівські інвестори, котрі покликали легенду англійського футболу працювати коучем Аль-Іттіфака.

Зі своїм нинішнім клубом Джеррард із самого початку підписав довгостроковий контракт, а у січні 2024-го несподівано для багатьох продовжив його до 2027 року, причому з покращенням особистих умов. Цікаво, що Аль-Іттіфак за англійця є лишень середняком поточного розіграшу саудівської Про-ліги…

5. Марсело Гальярдо (Аль-Іттіхад) – 18 мільйонів євро на рік

48-річний аргентинський фахівець Марсело Гальярдо у своїй наставницькій кар'єрі ще не працював в європейському футболі. Він досяг успіхів у Південній Америці, де спочатку зробив чемпіоном Уругваю Насьональ, а потім протягом семи із половиною років дуже успішно тренував Рівер Плейт. З останнім Гальярдо ставав чемпіоном Аргентини, тричі брав Кубок країни, двічі – Суперкубок, а також двічі приводив «мільйонерів» до тріумфу у Кубку Лібертадорес.

З кінця 2022 року Гальярдо залишався без клубу, проте отримав вигідне запрошення не з Європи, а із Саудівської Аравії – від Аль-Іттіхада, якому відмовити вже не зумів. Зараз в аргентинського фахівця справи йдуть так собі із двох причин: перш за все, Гальярдо не зміг домогтися швидкого та докорінного покращення результатів саудівського колективу, а до того ж ще й посварився із головною зіркою команди Карімом Бензема.

Подейкують, що Гальярдо наполягає на публічних вибаченнях від Бензема за те, що француз поставив під сумнів його рішення, проте на практиці поки невідомо, хто залишить Саудівську Аравію раніше, адже за незадовільні результати перед керівництвом передусім відповідатиме саме Марсело, а жодним чином не Карім.

4. Юрген Клопп (Ліверпуль) – 18,7 мільйонів євро на рік

Німецький фахівець Юрген Клопп працює з Ліверпулем із жовтня 2015 року. За цей період коуч встиг привести «червоних» до перемог у чемпіонаті Англії, Лізі чемпіонів та клубному чемпіонаті світу. За Клоппа Ліверпуль знову став справжнім топ-клубом як в Англії, так і на континенті.

Проте влітку цього року Клопп залишить свою посаду. Про це наставник уже повідомив офіційно, й Ліверпулю доведеться підшукувати собі нового наставника. З одного боку «червоні» зможуть спробувати трохи заощадити на фонді заробітної плати, але з іншого - далеко не факт, що їм вдасться підшукати коуча такого рівня та таланту, якими володіє Клопп.

3. Жузеп Гвардіола (Манчестер Сіті) – 23,4 мільйони євро на рік

53-річного Жузепа Гвардіолу більшість експертів називають найкращим тренером сучасності. Це як мінімум вкрай близько до істини, тому що Гвардіола виявлявся успішним у ролі тренера скрізь, де тільки працював: у Барселоні, Баварії, а тепер ось уже восьмий рік поспіль кує славу для Манчестер Сіті.

Недоброзичливці стверджують, що Гвардіола вміє працювати тільки з дорогими та топовими футболістами, але це також величезний виклик, й далеко не кожному наставникові вдається бути авторитетом в очах зіркових гравців. Поки що на рахунку Жузепа 16 трофеїв з «городянами», причому він вже виграв усе значуще: англійську Прем'єр-лігу, Лігу чемпіонів та клубний чемпіонат світу.

Діючий контракт Гвардіоли з Манчестер Сіті розрахований до літа 2025 року. Не виключено, що після цього іспанець вирішить залишити Англію, адже раніше неодноразово стверджував, що не має наміру залишатися в ремеслі до глибокої старості. Однак що дійсно важливо та принципово для Гвардіоли, так це його прагнення попрощатися з Манчестер Сіті на мажорній ноті, для чого потрібно спочатку виграти щось справді серйозне (можливо, навіть замахнутися на требл), а вже потім йти на заслужену пенсію.

2. Роберто Манчіні (збірна Саудівської Аравії) – 25 мільйонів євро на рік

59-річний Роберто Манчіні вже дуже давно у тренерському ремеслі. Він почав працювати ще у 2000 році в ролі асистента Свена-Йорана Ерікссона в Лаціо, а потім пройшов колосальний шлях до статусу топ-тренера сучасності.

З 2018 по 2023 роки Манчіні працював наставником збірної Італії, яку у 2021-му привів до тріумфу на чемпіонаті Європи, проте минулого літа Роберто вирішив залишити «Скуадру Адзурру» та податися до Саудівської Аравії. Причиною для такого рішення стала дивовижна з фінансової точки зору пропозиція, відмовитися від якої Манчіні ніяк не зумів.

Наразі перед Манчіні стоїть першочергове завдання вивести збірну Саудівської Аравії на чемпіонат світу-2026. Звичайно, саудити були б не проти виграти і Кубок Азії, який нещодавно відбувся у Катарі, але там їхня збірна вибула із боротьби вже на стадії 1/8 фіналу, поступившись в серії пенальті команді Південної Кореї. Однак звільняти за подібне Манчіні не стали, адже загалом Саудівська Аравія поки що дуже впевнено йде у відбірковому циклі на ЧС-2026.

1. Дієго Сімеоне (Атлетіко) – 34 мільйони євро на рік

Ось уже котрий рік лідером рейтингу найбільш високооплачуваних тренерів світового футболу є аргентинець Дієго Сімеоне, який з грудня 2011-го очолює мадридський Атлетіко. За цей час «матрацники» зі своїм коучем двічі ставали чемпіонами Іспанії, двічі грали у фіналах Ліги чемпіонів та двічі перемагали у Лізі Європи.

Для Атлетіко Сімеоне вже давно став абсолютно культовим персонажем, відхід якого стане для мадридців, ймовірно, не меншим шоком, аніж завершення співпраці між Алексом Фергюсоном та Манчестер Юнайтед чи Арсеном Венгером та Арсеналом. Щоправда, поки що про подібне говорити не доводиться, адже у листопаді минулого року Сімеоне підписав з Атлетіко новий контракт – до літа 2027-го.

А це означає, що як мінімум ще кілька років Сімеоне триматиме планку із зарплати для всіх інших колег, перевершити яку поки що не готові, здається, навіть інвестори-багатії з Саудівської Аравії…