Микита Бурда: «Після травми в «Динамо» я побачив, що на мене не розраховують»

Динамо Київ 1 Березня, 12:19 474
Микита Бурда: «Після травми в «Динамо» я побачив, що на мене не розраховують» | 19-27
Колишній захисник «Динамо» Микита Бурда розповів про свою травматичність.

– Вашу кар'єру в достатній мірі зіпсували травми. Як молодому хлопцю не зламатися, коли більшість часу проводиш не на полі, а на операційному столі?

– Важко. Все одно всі ці проблеми проживаєш з собою, в родинному колі. Навіть зараз замислюєшся, що час вже не повернеш. У кожного своя доля. В мене вона така. Я нічого не можу з цим зробити.

– В процесі відновлення ви дотримувались лікарських рекомендацій чи навпаки вони ще більше наробили біди?

– Десь відновлення було неправильним. Пізніше я налагодив цей план і старався професійно до цього ставитися. Ти не можеш відноситись по-іншому, коли в тебе щось болить, дискомфорт і тобі потрібно через це пройти.

Я за свою кар'єру багато бачив футболістів, які не сильна парились на рахунок цього. Не розминались нормально, не готувалися до тренувань, по відновленню. За всю кар'єру – ні одної травми серйозної. І навпаки, коли люди притримуються всіх рекомендацій, готують себе і так само страждають від різного роду травм.

– З чим це пов'язуєте?

– Генетика. Якщо тобі дав бог здоров'я якогось коня, то нічого не трапиться, тримаєш себе в формі. Ти можеш якось це корегувати, але повністю нівелювати це нереально. Це моя суб'єктивна думка.

В мене було достатньо операцій. Кожна з них безслідно не проходить. Ти відновлюєшся, але все одно це несе за собою наслідки. Тіло по-іншому починає працювати, десь починаєш себе берегти, переносиш навантаження на іншу ногу, дисбаланс в організмі.

– До біохакінгу не вдавалися? Не зверталися до нутриціолога, який би вас на дієту посадив? Тест на лактозу зробити?

– Я намагався тримати дієту, але зривався. Не було помітного прогресу за короткий період часу, хоча, можливо, треба було десь перетерпіти. Проблема в тому, що скільки лікарів – стільки й думок. Одному починаєш вірити, іншому...

Я прислуховуюсь до свого тіла і намагаюся себе готувати, виходячи з досвіду. Де працювати на повну або в інший день знизити навантаження на організм. Коли організм каже тобі стоп, то краще зупинитися, ніж потім вилетіти на певний час.

- В Колосі вам вдалося повернути те, чого так не вистачало?

– Після травми в Динамо я побачив, що на мене не розраховують. В Зорі не вийшло. Ментально на мене це все дуже сильно тиснуло. В Колосі я повернувся до звичного ритму, коли тренувальний цикл чергується з матчами, при колективі. Ти знову починаєш кайфувати від футболу. Психологічний стан дуже покращився, повернувся в футбол. Два різних Микити.

– З проблемами ментального характеру самі давали собі раду?

– Так. Якось сам звик давати собі раду. Навіть вдома не напружував своїми проблемами. До фахівців не звертався.

– Це багато говорить про ваш сильний характер, завдяки якому ви повернулися у великий футбол.

– Дуже хочеться той час, який залишився у футболі, провести достойно.

– Ви пограли в УПЛ з топовими легіонерами і зараз, коли масово іноземці залишили чемпіонат. Як оціните рівень сьогоднішньої УПЛ?

– Мені здається, що чемпіонат трошки вирівнявся. Досить незвично бачити, що нема Динамо та Шахтаря на перших місцях. Звичайно, що за таких обставин молодь отримала шанс себе проявити, прогресувати. Це дуже класний досвід для них. Для збірної це плюс, що хлопці зростають та можуть дорости до рівня топ-чемпіонату.

Для вболівальників більш цікавіше стало. Раніше всі знали, чим все завершиться і Динамо з Шахтарем між собою все вирішували. Зараз так стверджувати ніхто не візьметься.

– З суперників хтось сильно вразив?

– Кривбас потужно виглядає, Полісся перший сезон в УПЛ конкретно увірвалось.

– Поява тренерських команд в УПЛ допоможе нашому чемпіонату вийти на новий рівень?

– Звичайно. Ти ж розумієш, що це тренерська робота. Класно, що в нас більше стає таких команд і тренерів, які мають свій стиль, намагають ставити футбол на європейський лад. Коли є гра і результат це по-іншому сприймається, ніж просто результат.