Папа Римський Франциск порадив Україні мати «відвагу білого прапора»

Інші новини 9 Березня, 21:57 305
Папа Римський Франциск порадив Україні мати «відвагу білого прапора» | 19-27
Папа Римський Франциск у записаному в лютому інтерв’ю заявив, що Україна повинна мати відвагу підняти білий прапор та почати переговори з країною-агресором.

Зазначається, що свої коментарі Франциск зробив в інтерв'ю, записаному минулого місяця для швейцарської телерадіокомпанії RSI, текстову версію якого вже оприлюднено. Саме інтерв'ю вийде в ефір 20 березня, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Європейську правду.

Франциска запитали про його позицію щодо дебатів між тими, хто вважає, що Україна повинна здатися, оскільки не змогла дати відсіч російським військам, і тими, хто стверджує, що це легітимізує дії агресора. Інтерв'юер використав у запитанні термін «білий прапор».

«Я думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має відвагу білого прапора, і веде переговори», - розповів він.
«Слово «переговори» – це мужнє слово. Коли ви бачите, що ви переможені, що справи йдуть погано, ви повинні мати мужність вести переговори», - заявив Франциск.

Франциск додав, що переговори повинні відбуватися за допомогою міжнародних сил.

Reuters зазначає, що Франциск вперше вжив такі терміни, як «білий прапор» або «переможений», обговорюючи війну в Україні, хоча в минулому говорив про необхідність переговорів.
«Можна відчувати сором, але скільки загиблих вона (війна) принесе в кінцевому підсумку? (Треба) вести переговори вчасно, знайти країну, яка може бути посередником», - сказав Франциск, згадавши Туреччину серед країн, які запропонували свою кандидатуру.
«Не соромтеся вести переговори, поки все не стало ще гірше», - додав Папа. На запитання, чи готовий він бути посередником, Франциск відповів: «Я тут».