Телемарафон внесли до звіту Держдепу США про порушення прав людини в Україні

Інші новини 24 Квітня, 22:27 229
Телемарафон внесли до звіту Держдепу США про порушення прав людини в Україні | 19-27
Державний департамент США у звіті щодо порушень прав людини у 2023 році згадав про телемарафон «Єдині новини» як приклад порушення свободи висловлення думок.

Про це йдеться у тексті звіту, з яким ознайомилась «Європейська правда».

Держдеп відзначає, що Конституція та закони України передбачали свободу вираження поглядів, у тому числі для преси та інших ЗМІ, але влада не завжди поважала ці права.

Звіт нагадує, що президент Зеленський підписав указ про введення воєнного стану в лютому 2022 року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що дозволило подальше обмеження ЗМІ та свободи ЗМІ.


«Наприклад, національний телемарафон – змінна платформа каналів, які дотримуються урядової лінії щодо висвітлення війни – забезпечив безпрецедентний рівень контролю над телевізійними новинами у прайм-тайм.

Більше того, деякі ЗМІ повідомили про відсторонення від вигідних контрактів на наземне мовлення та тиск з боку Офісу президента ще навесні 2022 року», – йдеться у звіті.


У звіті стверджується, що уряд забороняв, блокував або накладав санкції на ЗМІ та окремих журналістів, які вважалися загрозою національній безпеці або які висловлювали позицію, яка, на думку влади, підривала суверенітет і територіальну цілісність країни.

«Деякі оратори, які критикували уряд, також були занесені до чорного списку урядових програм новин. Журналісти-розслідувачі, які критикували уряд, інколи ставали мішенню негативних кампаній у соціальних мережах, іноді через дружні до уряду канали», – йдеться у звіті.


Водночас у Держдепі зазначили, що, за кількома винятками, особи на підконтрольних українському уряду територіях зазвичай можуть публічно та приватно критикувати уряд та обговорювати питання, що становлять суспільний інтерес, не побоюючись офіційних репресій.