Олег Федорчук: «Шахтар» подбає, аби зберігти комфортний відрив від «Динамо»

Динамо Київ 11 Травня, 17:30 212
Олег Федорчук: «Шахтар» подбає, аби зберігти комфортний відрив від «Динамо» | 19-27
Відомий тренер, а нині ще й популярний експерт Олег Федорчук розповів, кому віддає перевагу в протистоянні на «Арені-Львів»:
– Визначальною рисою поточного чемпіонату УПЛ є те, що немає явного лідера. Звичайно, всім кортить, аби інтрига зберігалася до останнього туру, як на мене, в цьому навіть зацікавлений головний тренер національної збірної України Сергій Ребров. Тоді кандидати в головну команду знаходитимуться в належному ігровому тонусі до закінчення чемпіонату. Але, на жаль, сьогодні «Шахтар» подбає, щоб зберегти комфортну відстань до «Динамо»: буде зафіксовано результативну нічию.

Динамівці самі ускладнили собі життя, допустивши дитячі помилки в матчах з «Вересом», ЛНЗ, що коштувало їм втрати аж 4 пунктів. Тому сьогодні киянам нічого не залишається, як грати не в притаманному їм стилі, ризикувати, аби змусити номінальних господарів захищатися. Тільки за умов домінування, динамівці можуть розраховувати на успіх.
Якщо ж динамівці будуть грати озираючись на тил, віддадуть ініціативу «гірникам», то це може для них закінчитися сумно, бо той же Андрій Ярмоленко не впевнено діє, коли його команда більше обороняється.

В «Динамо» зараз взагалі майже немає іноземців, саме такий вектор розвитку обрало клубне керівництво, яке робить ставку на доморощених гравців. До речі, сьогодні «погоду» на полі «Арени-Львів» будуть робити молоді виконавці. Звернув увагу на те, що серед нападників «гірників» немає справжніх голеадорів. Ось чому багато залежатиме від того, чи впораються динамівці з донецькою креативною зв'язкою в середині поля: Судаков-Бондаренко. Якщо кияни нейтралізують цей результативний дует півзахисників, то їхні шанси добитися потрібного результату значно зростуть.

Що стосується «Шахтаря», то, як на мене, хорватський фахівець після появи в «Шахтарі» не став нічого змінювати, як кажуть, добра від добра не шукають… А Олександру Шовковському я б віддав належне за те, що він подбав про загострення конкуренції за місце в стартовому складі, що відразу ж позитивно позначилося на грі. Щоправда, з воротарською позицією цей експеримент не вдався. Шовковський довірив пост №1 в матчі з ЛНЗ Нещерету, який не мав ігрової практики й його прикра помилка різко зменшила шанси киян на чемпіонство.

І все ж, я тільки за те, аби динамівці спростували мій прогноз й взявши гору загострили боротьбу за верхню сходинку п'єдесталу пошани. Але для цього їм треба сьогодні стрибнути вище голови.